Az 1129 méteres Székelykő csúcsára érdemes felkapaszkodni a kék turista jelzésen. Fentről lenyűgöző kilátás nyílik. Csodás környéken kirándulhatunk, és siklóernyőzésre lehetőséget nyújt a hegycsúcs, ha az időjárás nem szól közbe.
Érdemes gyalogtúrákat szervezni a környező erdőkbe. A közelben található a torockószentgyörgyi vár és a Bedellői-cseppkőbarlang is, amelyeket szintén nem tanácsos kihagyni.
A piacteret körülölelő építészeti kincsek
Torockó számtalan értékei közül az egyiket a falu főterének egységes kőházai adják. Az 1870-ben történt tűzvészben nagyjából 40 épület veszett oda. Ezek főleg fából készült, kémény nélküli házak voltak.
A tűztől való félelmük miatt a tulajdonosok inkább a követ választották építőanyag gyanánt. Senki nem akart lemaradni a szomszédtól, de kitűnni sem, így egységes terjedelemben és magasságban készültek el a házak.
Mindegyik jellegzetessége a vasból készült pinceajtó, mellette két kis pinceablakkal. A két zsalugáteres ablak és az oromfalon levő ablak is egységes ezeken a házakon. Az ablakrácsok, zárak, kilincsek kifinomult ízléssel készültek, s lettek díszei az épületeknek.
A szépséges torockói varrottasok
Torockó lakosai megtartották évezredes szokásaikat, így nemzeti öltözetüket is. A gyönyörű torockói varrottasok szintén a falu asszonyainak keze munkáját dicsérik. Alapvetően két varrási technikát használnak. Az egyik a keresztszemes öltés, amit a helyiek szálánvarrott szemes varrásnak neveznek. Szálszámolással varrják alulról felfelé vagy felülről lefelé a mintákat. Ezzel a szálhúzással egy sajátos kitüremkedő felületet kapnak.
Az írásos kézimunkák rámára kifeszített vászonra készülnek, amin előtte kirajzolják a mintát. A minta vonalát szálöltéssel körbevarrják, hogy minél hangsúlyosabb legyen. Ezek a híres kézimunkák ünnepélyessé és vidámmá varázsolják az erdélyi templomokat, ahogy a torockói unitárius templomot is. Magánházakban is találkozhatunk a gyönyörű varrottasokkal.
Torockó további nevezetességei
A központban elhelyezkedő unitárius templom ma is hazahívogatja a már máshova elköltözött embereket. Gyakran tartanak itt esküvőt vagy keresztelőt Torockóról származó hívek. A falu főterén található híres kút, a vajor, melyben ma is mossák a szennyest a helybéli asszonyok. A vajor másik része az állatok itatójaként szolgál.
Szintén a főtéren találjuk a Néprajzi Múzeumot, ahol kézzel festett bútorokat, népművészeti értékeket, vasgyártás használati tárgyait és korabeli fényképeket tekinthetünk meg. Régi vízimalmot csodálhatunk meg a tértől a Székelykő felé tartó kis utcában. A történelmi Magyarország legrégebbi faháza is ebben a különleges faluban található. Ha Torockóra látogatunk, érdemes több napot is rászánni a látogatásra.