Szélkakas a dombon: Molnár még mindig itt kapirgál

Vajda • 2022. június 01., szerda •
Úgy tűnik fel, hogy Molnár Miklós mindig tud meglepetést okozni. A valamikor még magát jobboldalinak valló politikus 2018-ban botrányos körülmények között felrúgta a Fidesszel kötött megállapodását, s pillanatokon belül a szombathelyi baloldalhoz csatlakozott. Az egykori alpolgármester - aki mára Nemény András polgármester dédelgetett ölebe lett -politikai ámokfutása azonban csak ezután kezdődött. Véleménycikk.
Szélkakas a dombon: Molnár még mindig itt kapirgál

Menjünk egy kicsit vissza az időben, hogy jobban megértsük – ha ez egyáltalán lehetséges – Molnár hosszú esztendők óta tartó köpönyegforgatását. Bizonyára még sokan emlékeznek rá, hogy 16 évvel ezelőtt Molnár Miklós a Pro Savaria Egyesület tagjaként, a Fidesz támogatásával polgármesterjelölt volt. A választást azonban elbukta, de ez nem szegte kedvét, tovább próbálkozott, hogy a szombathelyi politikai élet élvonalába kerüljön. 2010-ben, ismét közös jelöltként, megnyerte választókörzetét, majd hamarosan meggyőzte a jóhiszemű dr. Puskás Tivadart, hogy ő legyen az egyik alpolgármestere. Első botránya 2012-ben volt, amikor ittas vezetésen kapták a rendőrök. Hibáját ugyan elismerte, de politikai konzekvenciákat – mint amilyen például az alpolgármesterségről való lemondás lett volna – nem vont le.

Királycsináló szerepben

2014-ben immár tisztán Pro Savariá-s jelöltként súlyos vereséget szenvedett az önkormányzati választásokon körzetében. Míg négy évvel korábban 879, ezúttal mindössze 175 szavazatot kapott. Ennyi volt hát a súlya önmagában a hosszúperesztegi téeszelnök fiának. A választási eredmények azonban úgy hozták, hogy patthelyzet alakult ki a testületben. A Fidesz előtt három lehetőség állt. Vagy megegyeznek Balassa Péter jobbikos képviselővel, vagy feloszlatják a közgyűlést, és új választást íratnak ki, vagy pedig megpróbálnak tárgyalni Molnár Miklóssal. Végül ez utóbbi mellett döntöttek. Bár a Fidesz saját szimpatizánsai is tömegével fogták a fejüket, hogy mi lesz ebből, a város működőképessége érdekében mégis kompromisszumra kényszerültek.

Molnár Miklós így királycsináló szerepbe került, s ezt ki is használta. Megkapott mindent, amit szeretett volna, miközben arrogáns stílusával őrületbe kergetett maga körül mindenkit. Közben 2017 júliusában kiderült, hogy Molnár korábbi munkahelyén, a Styl ruhagyárban botrány tört ki, aminek egyik okozója éppen maga Molnár volt felelőtlen ígéreteivel. Alighanem az elkeseredett dolgozók feszítették ki azt a molinót, amivel „hősünknek” üzentek, miszerint: „Kétszer tette tönkre a Stylt” - utalva korábbi itteni hibáira.

A nagy árulás

Így érkeztünk el 2018 őszéhez, amikor Molnár már érezte, hogy a Fidesz többet nem oszt neki lapot. 2019 januárjában - felmérve ellehetetlenülését – megszavazta egy rendkívül kényes, az ún. túlóratörvénnyel kapcsolatos ellenzéki előterjesztés megtárgyalását.(Hogy egészen pontosak legyünk: miután Molnár megszavazta a napirendet, már csak egyszerű többség kellett a Nemény András által jegyzett indítvány elfogadásához. Ezt jobbikos támogatással el is érte az ellenzék. A napirendre áment mondó Molnár Miklós persze nem szavazott, a voksolás előtt ugyanis elhagyta az üléstermet.) Ezzel végképp kiborult a bili. 

-    A döntés nem születhetett volna meg a város egyik alpolgármestere, Molnár Miklós árulása nélkül. Sajnálatos, hogy ezen lépésével Molnár Miklós elárulta azt a polgári, jobboldali közösséget is, amelyiknek bizalmából listás képviselői helyet szerzett 2014-ben. Molnár átállt a szocialistákhoz, és felrúgta azt az írásos megállapodást, amelyet a Fidesz–KDNP pártszövetséggel kötött – fogalmazta meg véleményét Molnár tettéről dr. Puskás Tivadar polgármester.

A városvezető nem tehetett mást ezután, mint hogy megvonja Molnár hatásköreit. Ő ezzel már mit sem törődött, hiszen egyértelműen elkötelezte magát Neményékhez. Az sem nagyon zavarta, hogy az őt indító Pro Savaria többször is elítélte ámokfutását. Ettől fogva a baloldal nagy támogatója lett, nyilván tudta, hogy árulását honorálni fogják. Ősszel annak rendje és módja szerint el is indult egyéniben a helyhatósági választáson, ahol megsemmisítő vereséget szenvedett. Ám ezt sem vette túlságosan a szívére, nem zavarta, hogy a szombathelyiek nem kérnek belőle, hiszen listán mandátumot szerzett: a szélkakas pedig elkezdhetett kapirgálni a baloldali dombon…

Vizes vezérből Luxemburg grófja

Alig két és fél hónappal a választások után, 2020 januárjában Molnár távozott is a közgyűlésből. Hogy mi volt az ok? A tulajdonosi közgyűlés ugyanis még december 17- én megválasztotta vasivizes vezérigazgatónak a baloldali szombathelyi önkormányzat jelöltjét, Molnár Miklóst. A törvény értelmében a költségvetésért felelős tanácsnoknak (mert ez is ő volt) le kellett mondani mandátumáról. Az már csak hab a tortán, hogy Molnár megüresedő helyét a másik szélkakas, a Fideszt szintén eláruló, polgármesterjelöltként méreteset zakózó Koczka Tibor, volt alpolgármester foglalta el. Molnár bérét amúgy havi bruttó 1 millió 350 ezer forintban határozták meg. A jutalom tehát, Neményéknek hála, nem maradt el.(Persze a polgármester és csapata nemcsak őt, hanem a családtagokat sem felejtette el, sorra helyezték önkormányzati céges állásokba a feleségeket, féltestvéreket, jóbarátokat.)

Akkor még nem sejtette, hogy vezérigazgatósága kérészéletűnek bizonyul. A  Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatalnál gyorsan kiderült ugyanis, hogy – az elvárt ötéves szakmai gyakorlat híján – Molnár nem töltheti be a posztot. Így hát 2020 augusztusában Molnárt vissza is hívták tisztségéből. Molnár nem nyugodott bele az ítéletbe, munkaügyi pert indított, amit azután el is veszített. Így hát, ahogyan mondani szokás, két szék között a pad alá esett. No, nem anyagilag, különben nem tudott volna egy belvárosi kávézót megvásárolni. Az elmúlt időszakban sokan találkozhattak a Luxemburg nevű vendéglátóhelyen Molnárral a Széll Kálmán utca elején járva. Azt ugyan nem tudjuk, hogy az okleveles közgazdász tud-e kávét főzni, de tény, hogy némi vendéglátóipari ismerete van már korábbról. Még a 2010-es években érdekeltsége volt abban a kft.-ben, amely a Fő téri Art Cafét üzemeltette, s amelynek bérleti szerződése körül folyamatos volt a vita az önkormányzattal. A presszós biznisz mellett azért nem adta fel politikai álmait sem. 2021-ben a Pálinkás József-féle Új Világ Néppárt jelöltjeként, az LMP támogatásával a Vas megyei 2. számú választókörzetben jelöltette magát az előválasztásnak meghirdetett baloldali szemfényvesztésen. Hogy hogyan szerepelt volna ott, azt már soha nem tudjuk meg, hiszen még augusztusban visszalépett. (A kebelbarátját, Koczka Tibort is indító párt azóta meg is szűnt.)

Az ember, aki mindenhez (is) ért

Molnár azonban - köszönhetően barátjának, Nemény Andrásnak - otthagyhatja a presszógépet. A „szakértelméről” közismert baloldali városvezetés ugyanis 2022. június elsejétől – a mindenhez (is) értő – Molnár Miklóst nevezte ki a Szombathelyi Távhőszolgáltató Kft. igazgatójának. Úgy tűnik, hogy Molnár nem finnyás, s nem válogat, ha zsíros, 850.000 forintos állásról van szó. ( Lehet, hogy 2014-ben,egy Molnárra tett, facebookos bejegyzésében fején találta a szöget az adóbűnöző Czeglédy Csaba, aki szerint: „Sajnos neki is csak egzisztenciális kérdés a városi közéletben való részvétel, a hangoztatott elvei nem többek, mint üres maszlag…”)

Molnár Miklóst láthatóan cseppet sem zavarja, hogy sem a vizes, sem a gázos témákhoz nem konyít, csak fizessék jól meg a hozzá nem értését. Ha esetleg nem válik be itt sem, akkor sincs túl nagy baj, hiszen számos kihívás várhat még rá! Molnár a későbbiekben lehet még igazgató a Szombathelyi Parkfenntartó Kft.-nél (tudják, akik nem nyírják le a füvet a városban) vagy a Weöres Sándor Színház Nonprofit Kft.-nél (hiszen érdekes alakításai vannak a politika színpadán), esetleg a Savaria Városfejlesztési Nonprofit Kft.-nél (bár ide nem sok az esélye bekerülni, mert ott Nemény kabinetfőnökének felesége az igazgató). Bizony erre mondják pestiesen, még Szombathelyen is: ez már tényleg gáz!

közösség

további frisss

lap tetejére