Albérletpiaci legek 2024-ből

vg.hu • 2024. december 28., szombat •
Változatosság jellemezte 2024-ben is az albérletpiacot, minden árkategória és ingatlantípus megtalálható volt a kínálatban. A szobákat gyorsan kiveszik, de akadtak olyan házak is, amelyeket azért adtak ki olcsón vagy kellett várni a bérlőre, mert nem felkapott helyen találhatók. Albérletpiaci legek 2024-ből.
Albérletpiaci legek 2024-ből

Egy külvárosi garázs árával vetekszik annak a luxuslakásnak a bérleti díja, amelyet 5,7 millió forintért adtak ki az I. kerületben. A Várnegyedben található penthouse lakás tízszobás, bútorozott és tartozik hozzá egy garázs is – ismertette a vg.hu megkeresésére Balogh László 2024 albérleti legjeit, szerte az országból.

Van, amikor egy napot sem kell várni a bérlőre, még akkor sem, ha a kiadó ingatlan nem egy diákoknak szánt szoba, bár az ilyen albérletek is igen gyorsan elkelnek.

Budakeszin egy 720 négyzetméteres telken álló, 140 négyzetméteres négyszobás családi házat nem egészen egy napig hirdettek, majd ki is adták a nyáron havonta 540 ezer forintért. Balogh László megjegyezte, egy ilyen frekventált helyen lévő ház nem tipikus albérletpiaci termék, viszont az a XII. kerületi lakóparki másfél szobás, 85 négyzetméteres lakás, amely szintén egy nap alatt bérlőre talált, annál inkább. Ezért az ingatlanért 420 ezer forintot kérnek el havonta és 87 négyzetméteres. Nem a legolcsóbbat veszik ki leghamarabb – mutatott rá a szakértő, bár tény, hogy hatvanezer forintért hirdetett kecskeméti szobának egy nap alatt lett bérlője, viszont egy rendszerető diáknak szánt 11 négyzetméteres szobát harmincezer forintért egy hónap múltán sikerült kiadni annak a bizonyos rendszerető diáknak.

Az időtényező Szegeden is meghatározónak bizonyult,

ott a felvételi ponthatárok kihirdetését követően sikerült mindösszesen kilenc óra leforgása alatt kiadni egy második emeleti, kétszobás lakás másik szobáját.

Noha szobák esetén az ár rendkívül meghatározó, a XIII. kerületi Vizafogón annál is jobban számított az ár-érték arány. Ugyanis egy húsz négyzetméteres szobát kínáltak havi hetvenezer forint fejében délelőtt, délutánra pedig már meglett a bérlője.

Az ár olykor olyannyira nem tényező, hogy egy hónap után találtak bérlőt egy Békés vármegyei sarkadkeresztúri, közepes állapotú, negyven négyzetméteres családi házra, huszonötezer forintért vették ki. Nem az ingatlan állapota, hanem inkább a mérete és a lokáció miatt nem lett azonnal bérlője, és az árat is az említett tényezők határozták meg – mutatott rá Balogh László.

Két kislakás is bekerült a legolcsóbbak közé,

a Baranya vármegyei Komlón található húsz négyzetméteres téglalakást két hónap alatt adták ki, az alacsony fix rezsi mellé harmincezer forintot kért a tulajdonos.

A Jász-Nagykun- Szolnok vármegyei Újszászon egy hasonló méretű lakásért 35 ezer forintot kértek, itt viszont négy nap alatt találtak bérlőt.

A Csongrád-Csanád vármegyei Csanádpatonára tavasszal kerestek bérlőt száz négyzetméteres házba, az ezer négyzetméteres telek gazdálkodásra is alkalmas. A bérlő harmincötezer forintért látta meg a lehetőséget.

Összevetésül Kőbánya városközpontjában egy kétszobás felújított lakás bérlőitől kicsivel több mint hatvanezer forint bérleti díjat kért a tulajdonos, és jól időzített: a lakást a felvételi ponthatárok kihirdetése előtti napokban hirdette meg, két nap alatt jöttek is a bérlők. Egyhavi kauciót kért.

Ahhoz képest pedig, hogy Budapesten nehéz százezer forint alatt szobán kívül bármit is találni, közel sem lehetetlen,

Zuglóban egy 17 négyzetméter alapterületű stúdiólakást nyáron adtak ki hatvanötezer forintért, a tulajdonos egy hétig kereste a bérlőt.

Csepelen pedig egy húsz négyzetméteres lakótelepi garzonlakást sikerült kiadni hetvenötezer forintért, a bérlő gyorsan, mindössze egy nap alatt megérkezett. Az utóbbi esetekben sokat számított az ár – összegzett a szakértő.

Kép: Mediaworks

közösség

további frisss

lap tetejére