Senki sem sejti, miért és mivel döfködnek, de több száz áldozata van már a rejtélyes tűszúrásos támadásoknak

• 2022. június 05., vasárnap •
Szerte Franciaországban rettegnek az emberek éjszakai szórakozóhelyekre vagy éppen koncertekre elmenni. Az elmúlt hónapokban több mint háromszáz olyan esetet rögzítettek, amikor tűkkel szúrtak meg embereket. Már sokan dolgoznak az ügyön, de senki sem tudja, ki és miért csinálja, illetve, hogy kábítószerrel, netán más anyaggal támadnak az ismeretlenek.
Senki sem sejti, miért és mivel döfködnek, de több száz áldozata van már a rejtélyes tűszúrásos támadásoknak

Az éjszaki bárok tulajdonosai, a rendőrök, sőt, már a zenekarok koncert közben is próbálják felhívni a figyelmet a veszélyre. Hasonló eseteket már Nagy-Britanniában, Belgiumban és Hollandiában is rögzítettek, de senki sem sejti az okát. Május elején Lille-ben egy fiatalt koncert közben ért támadás. Bár kevés kábítószert és alkoholt is fogyasztott, a tűszúrások másnapra sem múltak el a testén. Elment HIV- és hepatitisz-tesztre is, ám mindkettő negatív lett.

Franciaország számos nagyvárosából jelentettek hasonló eseteket, amelyek okát senki sem tudja. Bordeaux-ban egy fiatal a tűszúrás után másnap lett rosszul, miután felfedezte a karján az injekciónyomokat. Ő még mindig várja az eredményt. A tapasztalat szerint nők az áldozatok, akik többnyire injekciós tű nyomait fedezik fel magukon, a kedélyállapotuk pedig jelentős romlik másnapra. Összesen 302 ilyen bejelentést regisztrált a rendőrség, de szexuális támadásról eddig senki nem számolt be. Két ember GHB-tesztje pozitív lett, de ők valószínűleg az italukkal kapták meg.

„Nem találtunk semmilyen kábítószert, más anyagot, vagy objektív bizonyítékot, amely. valamely anyag jogellenes vagy bűnös szándékkal történő beadását igazolná. A legjobban attól tartunk, hogy a HIV-vel, hepatitisszel, vagy bármilyen fertőző betegséget terjesztenek a támadók” – mondta dr. Emmanuel Puskarczyk, a kelet-franciaországi Nancy mérgezési központjának vezetője.

Az orvos hozzátette: titokzatos az egész, mert bár tűszúrások nyomai felfedezhetőek, az embereknek nincsenek tüneteik. Ha kábítószert fecskendeznének beléjük, azt biztosan megéreznék már a támadás pillanatában.

Franciaországban már belügyminiszteri szinten foglalkoznak az üggyel, és figyelemfelkeltő kampányokat szerveznek az éjszakai klubokba és koncertekre járóknak. Nagy-Britanniában tavaly októberben több mint ezer ilyen esetről lehetett tudni, de a koronavírus miatti bezárások nyomán ezek a számok jelentősen visszaestek.

Belgiumban is hasonló a helyzet. A múlt hónapban a brüsszeli ügyészség két vizsgálatot indított olyan nők panaszai nyomán, akik azt mondták, megszúrták őket a brüsszeli belvárosi melegfelvonuláson. A felvonulás szervezői közleményükben azt írták, több esetről értesültek, és felszólították a potenciális áldozatokat, hogy menjenek kórházi kivizsgálásra.

(Los Angeles Times)
Forrás: blikk.hu
Fotó: MTI/EPA/Keystone/Valentin Flauraud

közösség

további frisss

lap tetejére