Egyszerre volt baráti és közéleti az a beszélgetés, amelyen a térség országgyűlési képviselője volt a házigazda. Dr. Hende Csaba az újraindított Polgári Esték pénteki alkalmán a - rendszerváltás óta a leghosszabb ideig, 9 évig regnáló - korábbi polgármestert látta vendégül a 11-es huszár úti Őrvidék Házban. Felidézte a már nyugdíjba vonult mentőorvos-politikus szakmai és közéleti pályafutását, és hétköznapjairól kérdezte. A jó hangulatú sztorizás közben egymást ugratták, és az is kiderült, hogy bár Puskás húsz éve hordja azt a nyakkendőt, ami épp rajta volt, a látszat ellenére nem ez az egyetlen a szekrényben, talán több mint száz ilyen kiegészítője is van otthon. A példás nagypapa hírében álló volt polgármester nehezen bírja az unokái nélkül, így azt is megtudtuk, hogy amikor csak teheti, Budapestre vagy Dublinba utazik, gyermekei ugyanis e városokban telepedtek le a családjukkal. Gyakran töltik feleségével, dr. Mikó Katalinnal az idejüket a balatonőszödi nyaralóban is.
Dr. Hende Csabával felidézték a rendszerváltás körüli időket és a 2010-es esztendőket, majd a beszélgetést Illés Károly folytatta "korábbi főnökével" - a Fidesz városi elnöke, frakcióvezetője dr. Puskás Tivadar polgármestersége idején az alpolgármesteri tisztséget töltötte be Szombathelyen. Számtalan közös emléket soroltak azokból az időkből, és hosszasan elbeszégettek a Segítés városa program előzményeiről is.
A mentőorvosként közel fél évszázadig dolgozott korábbi városvezető kihangsúlyozta, hogy egész életében az a cél vezérelte - emberként, orvosként, országgyűlési képviselőként és polgármesterként is -, hogy másokon segítsen.
Legnagyobb sikerként ezért azt élte meg, hogy a szombathelyi lakosság egyharmadát az általa indított program révén megtaníthatta az újraélesztésre. Mégsem ez a mozdulatsor a legfontosabb, emelte ki, hanem az a szemlélet, ami azóta eluralkodott a városban: így vagy úgy, bárhogyan, de segíteni kell, nem pedig akadályozni az életek megmentését. Úgy vélte, a Covid-járvány alatt kissé alábbhagyott ez a lelkesedés, az emberek magukat kezdték félteni, de felhívta rá a figyelmet: segíteni mindig kell.
Szó esett még a politika és a politikusok megítéléséről.
Szerinte sokat ront a helyzeten, hogy a politika résztvevői nem becsülik egymást, tiszteletlenek egymással - hogyan is várhatná el akkor ugyanezt az ember a polgároktól?
"Munkát és böcsületet" ígért anno a városnak - idézte fel a sokat emlegetett mondását, amit be is tartott, és megjegyezte: Illés Károlytól is hasonló várható. Dr. Puskás Tivadar beszélt a hivatali idejében megalkotott polgármesteri címerről, amelyet egy jelvény formájában szimbolikusan át is adott Illésnek a beszélgetés során.
Oktatás, egyetem, gazdaságfejlesztés, Schaeffler-beruházás, parkolás és fűnyírás - sok-sok kisebb-nagyobb helyi ügy is terítékre került még, és a beszélgetőtársak abban egyetértettek, hogy Szombathely fejlődése megtorpant az utóbbi években.
Olyat ígérjen az ember, amit be is tud tartani
- húzta alá Puskás, aki búcsúzóul felsorolta azokat a mérföldköveket, amelyeket polgármestersége idején sikerült letenni Szombathelyen, s amelyekre a legbüszkébb, ilyen volt a Segítés városa program mellett az Aktív időskor program, a számtalan óvoda- és iskolafelújítás, a Püspöki Palota helyreállítása, az utca- és járdafelújítások, a Sportház-rekonstrukció, a Csónakázótó környékének rendbetétele és még sok más beruházás, amellyel fejlődni tudott a város.