Módszerek, hogy a legtöbbet hozzuk ki a történelemérettségiből!

szponzorált tartalom (x) • 2023. május 15., hétfő •
A legtöbb fiatal retteg attól, hogy eljön az érettségi napja, hiszen nem érzi, hogy mindent tud, nem biztos abban, hogy tényleg jól tud teljesíteni. Az izgalom egy bizonyos fokig még segíthet is, de nem hagyhatjuk, hogy átvegye felettünk az irányítást. Pár trükkel tényleg mindent kihozhatunk a feleletünkből, de ehhez az kell, hogy mindent tisztán lássuk.
Módszerek, hogy a legtöbbet hozzuk ki a történelemérettségiből!

Ebben a cikkben olyan módszereket mutatunk be, amelyek segíthetnek abban, hogy sikerre vigyük. 

Felkészülési időszak

A tanulási időszak sose arról szóljon, hogy tanulás közben zenét hallgatunk, sorozatot nézünk, csetelünk. A Rubicon Történelem Érettségi Mesterkurzusa sokat segíthet, ha nem vagyunk tisztában a tételekkel, hogy mi és hova tartozik. Emellett megosztják velünk a tételek vázlatát, kitérnek a fogalmakra, személynevekre, évszámokra, így tényleg mindent megkapunk ahhoz, hogy csak tanulni kelljen. 

Persze nem csak ez fontos. Kardinális kérdés, hogy mennyit tudunk aludni a nagy nap előtt. Sajnos az utolsó éjszakákon már nem fogjuk tudni az eszünkbe vésni mind a négy év történelemanyagát, ennek nem sok értelme van, ráadásul még fáradtak is leszünk. Ha időben elkezdtük a felkészülést, akkor nyugodtan tölthetjük alvással az utolsó éjszakákat, hiszen ahhoz, hogy friss legyen az agyunk, szükség van pihenésre. Nem indulhatunk neki a vizsgának fáradtan, nyúzottan, hiszen így biztosan nem emlékszünk majd semmire. 

Tartsuk meg a tételt!

Ha kihúztuk a tételt, akkor az első gondolatunk biztosan az, hogy erről bizony semmit sem tudunk. Döbbenten tapasztaljuk, hogy ez a téma szinte teljesen kimaradt a tanulás során. Ilyenkor se essünk pánikba és dobjuk vissza a tételt. Jobb megoldás leülni, elővenni a történelematlaszt, majd elkezdeni átgondolni azt a pár dolgot, amire például az órákról emlékszünk. Mivel a tételben vannak források, ezeket nyugodtan lehet elemezni, így máris összekapartunk valamit az adott témáról, nagy eséllyel pedig segíteni is fognak, ha valahol elakadtunk. 

Amennyiben a vizsgabizottság látja, hogy hallottunk már az adott tételről, akkor nem lesz célja, hogy megbuktasson. Ha viszont nem sikerül a felelet, akkor még mindig dönthetnek úgy, hogy újat húzhatunk, így még egy esélyünk van, hogy legalább egy kettest összeszedjünk. Azért nem érdemes elsőre visszaadni, mert először mindenki pánikol. Le kell nyugodni ahhoz, hogy tisztán lássunk. 

Forráselemzésre fel!

A történelem egy olyan tárgy, ahol megannyi segítséget kapunk a vizsga során. Ott az atlasz, ott vannak a források, amiket elemezve máris előrébb vagyunk. Mindegy, hogy képről, térképről, esetleg szövegről vagy egy táblázatról van szó, mindegyikre érdemes kitérni, hiszen ha csak 4-5 mondatban össze tudjuk foglalni a látottakat, az máris elegendő lehet egy kettesre. Ehhez érdemes következtetéseket levonni, hiszen ezek a pontszámban is nagy szerepet játszanak majd. 

közösség

további frisss

lap tetejére