Az interneten élt virtuális életünket nem vesszük komolyan, hiszen például egyáltalán nem gondoljuk azt, hogy ha egy játékban hibás döntéseket hozunk, akkor a valós életünkben rosszra fordulnak a dolgok. Bár az internetes kapcsolatainkban a valós ismerőseinkkel kommunikálunk, mégsem gondoljuk azt, hogy a számítógéptől felállva is következménnyel járhat, ha előtte valakinek gyakran írunk az üzenőfalára, vagy kétértelmű csevegéseket folytatunk, esetleg játszunk. Egy amerikai lap például említ egy megtörtént esetet, miszerint egy nő azért vált el a férjétől, mert az a Second Life virtuális valóságban „lefeküdt” egy nővel, akit még egyébként sohasem látott.
Márpedig több pszichológus szerint is lehet egy párkapcsolatra káros hatással például a facebook használata. Ez persze nem jelentkezik minden párkapcsolatnál, de abban az esetben, ha valamelyik – esetleg mindkét – fél részéről enyhe bizalmatlanság jelentkezik a másik irányában, akkor a közösségi portálok szétzilálhatják a kapcsolatot. Ha a bizalom hiányzik, akkor elég annyi is, ha valaki a volt párjával veszi fel a kapcsolatot, máris felüti a fejét a féltékenység.
Bár vannak párok, akik megosztják egymással a profiljukba való belépéshez szükséges jelszavukat, az már alapvetően a bizalmatlanságra utal, hiszen ez a tökéletes bizalom mellett fel sem merülhet az igény a másik fél ellenőrzése. ( A pszichológusok szerint a bizalom nem alapulhat a folyamatos ellenőrzésen ). De jelszavak nélkül is lehet ellenőrizni a másik felet. A megújult felületű facebook oldalsávjában például látható, minden hozzászólás, tetszésnyilvánítás, valamint a mások üzenőfalára írt bejegyzés, ami a féltékenykedők számára igazán fontos szerepet tölthet be. A kanadai Guelph Egyetem kutatói fiatal szerelmeseket vizsgáltak, akik közül néhányan akár reggeltől estig is képesek voltak a párjuk után nyomozni.
Egy közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek negyede a párja adatlapjáról tudja meg, hogy már nem él párkapcsolatban. Egy brit felmérés pedig azt mutatta ki, hogy a válókeresetek ötödénél nyújtanak be hűtlenségi bizonyítékként olyasmit, ami közösségi oldalakhoz kötődik. De a közösségi oldalak látogatása egy szakítás után megnehezítheti a továbblépést. Gyakori ilyen esetekben a másik adatlapjának rendszeres nézegetése, ami az elengedést és a felejtést gátolhatja. Az pedig, aki később talál magának új párt, még magányosabbnak érezheti magát, amikor a volt párjának bejegyzéseit olvasgatja.