SZKKA: remek játékkal fölényes győzelem Pécsett

hv • 2023. április 17., hétfő •
Kéthetes szünet után folytatódott a bajnokság a női kézilabda NB I./B-ben. Az SZKKA-s lányok ahhoz a PEAC-hoz utaztak, amelyet a bajnokságban és a Magyar Kupában is legyőztek már ebben a szezonban. S ez most vasárnap sem volt másként, Pődör Zoltán gárdájá ellentmondást nem tűrő játékkal, magabiztosan gyűjtötte be a két bajnoki pontot.

A mérkőzést a gólkirály-jelölt Pődör Rebeka találata nyitotta meg, a SZKKA csapatkapitánya ezzel meglőtte 200. bajnoki gólját a szezonban. (A továbbiakban még 8 gólt lőtt, így 208 találattal áll a góllövőlista élén.) Kulcsár Dorottya is remekül kezdett, hiszen

sorozatban négyszer vette be az ellenfél kapuját, így a 8. percben 1:5-öt mutatott az eredményjelző.

Ráadásul a kapuban Christe Dalma is remekelt. A folytatásban sem lassítottak a lányok, jó védekezés és gyors gólok jellemezték a csapatot. Szemmel láthatóan nagy kedvvel kézilabdáztak, aminek eredményeként folyamatosan növelték a különbséget (19. perc: 5:13). Az első félidőben szinte átgázoltak a pécsieken, és a szünetre gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés (10:20).

A második félidőt – a tetemes, 10 gólos előny ellenére is - komolyan vették a lányok,

ugyanolyan jól kezdték, mint az elsőt. (40. perc 12:24)

Az egész mérkőzésre jellemző volt, hogy magas szintű védekezést mutattak be, ami kiváló kapusteljesítménnyel párosult. Minden játékos hozzátett valamennyit a magabiztos győzelemhez. A végeredmény (23:36) pedig azt is jelenti, hogy sikerrel és kitartóan üldözik a tabellán az egy, illetve 3 ponttal előttük álló Vasast és a Kozármislenyt.

- Összeállt a csapat, amihez kellett fél év. Megtörtént a korosztályváltás a Szombathelyi KKA felnőtt csapatánál. Az elmúlt évekbeli ifi csapat belenőtt a feladatba, és most átvette a szerepet – értékelte a látottakat és világította meg a klubban folyó munkát Pődör Zoltán vezetőedző.