Összefognak a magánegészségügyi cégek a menekültek ellátásáért

• 2022. március 05., szombat •
A hazai magánegészségügy meghatározó szereplői közösen segítik az Ukrajnából érkező menekültek egészségügyi ellátását, írták közös közleményükben.
Összefognak a magánegészségügyi cégek a menekültek ellátásáért

Egy közös weboldalon lehet csatlakozni

A kezdeményezők létrehozták a  www.osszefogasazegeszsegert.hu szolgáltatófüggetlen gyűjtőoldalt is, amelyen a csatlakozó cégeket, illetve az általuk felajánlott szolgáltatásokat teszik elérhetővé.

A szektor két nagy vezető cégcsoportja, a Doktor24 és a TritonLife Csoport által elindított kezdeményezés célja, hogy a hazai privát szolgáltatók minőségi, ingyenes egészségügyi ellátást biztosítsanak a háború miatt hazájukat elhagyni kényszerült embereknek. 

A TritonLife Csoport néhány napja már létrehozott egy 40 millió forintos TritonLife Ukrajna Segélyalapot, melyet a Nagycsaládosok Országos Egyesületével együtt kezelnek. A két cég vezetői, Lancz Róbert és Fábián Lajos folyamatosan egyeztetnek a menekültek támogatását ilyen módon is vállaló privát szolgáltatókkal.

A kezdeményezéshez első ütemben a Doktor24 csoporthoz tartozó fővárosi Svábhegyi Gyermekgyógyintézet és Optokid, a tatai Kastélypark Klinika, a székesfehérvári Life Egészségcentrum, és a pécsi Da Vinci Magánklinika, továbbá a TritonLife-hoz tartozó TritonLife Róbert Magánkórház Budapest, a TritonLife Duna Magánkórház Budapest, a TritonLife mind a négy nagy budapesti járóbeteg klinikája, és a vidéki intézményei, a TritonLife Magánkórház Debrecen, a TritonLife Magánkórház Szeged, a TritonLabs laborhálózat, valamint a TritonLife Budaörsi Egészségügyi Központja csatlakozott. Ugyancsak felajánlotta a segítségét a T-DOC, mint a nagy társaságokkal már együttműködő telemedicina és digitális platform szolgáltató, valamint a MEDIO – mint az egyik legnagyobb és leggyorsabban fejlődő medikai időpontfoglalási rendszer – írták a közleményben.

A labor- és képalkotó diagnosztikai cégek is segítenek

A támogatók köre az első hét végére további hat nagy szolgáltatóval, így az országosan szolgáltató Synlabbal, a szegedi Mediteammel, a budapesti Dr. Rose Magánkórházzal, az Emineóval és a Fájdalom Ambulanciával, valamint a miskolci Macroklinikával bővült.

„Jó látni, ahogy az egyébként egymással versenyző cégek azonnal pozitívan válaszolnak a megkeresésünkre. Bízunk abban, hogy a következő napokban számos további szolgáltató csatlakozik hozzánk” – mondta Lancz Róbert, a Doktor24 vezérigazgatója.

„Ez a segítő hálózat jól kiegészíti az egészségügyi dolgozók Ukrajnából menekülő hozzátartozói számára múlt hétvégén felállított segélyalapunkat, örömmel indítottuk el ezt a kezdeményezést is a Doktor24-el folytatott rövid megbeszélést követően” – tette hozzá Fábián Lajos, a TritonLife Csoport társtulajdonos elnöke.

A felajánlások között

felnőtt- és gyermekszakorvosi, valamint labor- és képalkotó-diagnosztikai kapacitások és szolgáltatások szerepelnek,

amelyekkel a partnerek országszerte segítik az Ukrajnából érkező menekültek ellátását.
 

Forrás: vg.hu
Fotó: Shutterstock

közösség

további frisss

lap tetejére