A szertár építését 15 évvel ezelőtt kezdték el, de a munkálatok sajnos félbemaradtak. A külső homlokzatot most végre be tudták fejezni, kiépült a gépészet, és a villanyszereléssel is végeztek, erre
a Magyar Falu Programban nyertek hatmillió forintot
- ismertette Bugnits Vilmos polgármester.
Az országgyűlési képviselő maga is erősen kötődik a tűzoltómozgalomhoz. - Nagypapám, az oladi bíró az önkéntes tűzoltók elnöke is volt évtizedeken át. Akkor is, és most is egy közösség számára nagy előny, ha rendelkezik egy olyan csapattal, amelyikre bármikor számíthat. Horvátlövőn ilyen
az 1894-ben megalakult tűzoltóegyesület mai tagsága is. A fiatal önkéntes tűzoltók már számos társadalmi munkában részt vettek,
ők a közösségi élet kovászai. Volt idő, hogy a szokásos bálok és egyházi rendezvények mellett még a temetéseket is rájuk bízták, és hasonló módon veszik ki ma is a részüket a munkából - mondta dr. Hende Csaba.
Horvátlövőn egyébként a huszonkét önkéntes tűzoltó mindegyike elvégezte a szükséges alaptanfolyamot. Mindannyian rendelkeznek saját védőfelszereléssel, ami szintén nem olcsó. Egyetlen szabályos védőruházat több mint 300 ezer forintba kerül bakancsostul.
Minden adott egy gyors bevetésre a faluban
- mondják, bár térségi feladatuk nincsen. Emiatt sokáig nem jutottak forráshoz a szertár befejezéséhez, most azonban a horvátlövői polgármester megtalálta a 15 éve elkezdett és sokáig torzóként állt szertárépület befejezésének fedezetét.
- Sok minden létesült Horvátlövőn az utóbbi időben,
2018 óta összesen 130 millió forintot nyert pályázaton a település.
Tudni kell, hogy az éves büdzséjük alig 20 millió forint körül mozog évente, ehhez viszonyítva is rendkívül komoly összeggel támogatta az állam Horvátlövőt - tette hozzá dr. Hende Csaba.
Hiányzik még további hatmillió forint a belső tér felújításához, a helyiség vakolásához, burkoláshoz, csatornázáshoz, hiszen egyelőre csak kívülről sikerült befejezni az épületet, ehhez még keresik a forrást.