Idén is a katasztrófavédelem irányítja az országos szúnyoggyérítést - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A hideg tavasz miatt csak néhány helyen indult még meg a lárvák fejlődése, ezekben a vizekben kell elkezdeni a biológiai szúnyoggyérítést.
A biológiai szúnyoggyérítés során a szúnyogok tenyészőhelyén egy természetes baktérium által termelt fehérjét tartalmazó készítményt juttatnak a vízbe.
EZ A FEHÉRJE MÁS ROVAROKRA ÉS ÁLLATOKRA NEM VESZÉLYES.
A szakértők folyamatosan nyomon követik a lárvák megjelenését és fejlődésüket, ez alapján határozzák meg a területet és a kezelés időpontját.
A következő hetekben várhatóan a Tisza további szakaszain, a Tisza-tónál, a Balatonnál és a Velencei-tónál lehet a lárvák tömeges megjelenésére számítani, itt készülnek biológiai kezeléseket végezni.
Hatékony biológiai gyérítést csak a szúnyogok tenyészőhelyeinek pontos ismeretében lehet végezni. Ezért a szakértők
RÉSZLETESEN FELTÉRKÉPEZIK AZOKAT A TERÜLETEKET, AHOL ÉVRŐL ÉVRE SOK SZÚNYOG FEJLŐDIK KI.
A katasztófavédelem közleményben hívta fel a figyelmet, hogy: azok a kerti tárgyak, amelyekben összegyűlhet az esővíz, kiválóan alkalmasak a szúnyoglárvák fejlődéséhez. Egy vízzel teli virágcserépben, gumiabroncsban, madáritatóban akár ezer lárva is kifejlődhet. Érdemes ezeket néhány naponta kiüríteni, az esővízgyűjtő hordókat pedig szúnyoghálóval lefedni.
Forrás: origo.hu
Kép: promenad.hu