Koronavírus - Állja a sarat a szombathelyi felsőoktatás

• 2020. április 02., csütörtök •
A digitális átállás a SEK-en gond nélkül megtörtént. A vizsgaidőszak közeledtével azonban ismét sorjáznak a kérdőjelek, főleg a szakdolgozat védésekkel és államvizsgákkal kapcsolatban.
Koronavírus - Állja a sarat a szombathelyi felsőoktatás

Az ELTE Savaria Egyetemi Központ digitális átállásáról még régóta hallani lehetett, sőt mi több a Berzsenyi 2.0 elnevezésű projekt pontosan arra volt hivatott, hogy ezt a következő 2 évben megvalósítsák. Komplett, kidolgozott terv volt arra, hogy ezt az új technológiát hogyan akarják alkalmazni a pedagógus képzésbe, illetve, hogyan akarják megismertetni az oktatás szereplőivel a digitális kompetenciákat, módszertant. "Az élet egy furcsa fintorral rákényszerítette az itt dolgozó tanárokra is, hogy ezt azonnal alkalmazzák. Egy hetünk volt a felkészülésre és örömmel mondhatom, hogy zökkenőmentesen átálltunk. Alapvetően 3 eszközt használunk, amelyek alkalmasak az online konferenciák lebonyolítására, tesztek megírására és a hallgatók számára programozottan a tananyag adagolására is. A kihívást az jelentette, hogy azokat a tanárokat is be kellett vonnunk ebbe a rendszerbe, akik még a klasszikus "tábla-kréta" hívei voltak" - tájékoztatta a Frisss.hu-t Németh István, az ELTE SEK koordinációs rektorhelyettese, aki egyúttal megköszönte az oktatók együttműködését és a hallgatók türelmét. Elmondta azt is, hogy összességében eddig pozitívak a visszajelzések az új rendszert illetően. A SEK vezetése tavaly mintha előre megérezte volna, hogy nagy szükség lesz új laptopokra az intézmény oktatói számára a jövőben, hiszen a tavaly év végén beszerzett 93 új eszköz most létfontosságú a tanárok számára. Németh István beszélt lapunknak arról is, hogyan képzelik el a szakdolgozat védések és államvizsgáztatás menetét. "A tanulmányi és vizsgaszabályzat módosításait a következő szenátusi ülés ratifikálja, ami április 16-a környékén várható. Addig is életben marad az ideiglenes vizsgaszabályzat, ami rendelkezik arról, hogy hogyan s miként teljesíthetők ezek a vizsgák. A dokumentum alapvetése, hogy a járványügyi helyzet a hallgatók előre haladásban nem okozhat semmiféle problémát.

Tehát, az a hallgató, aki ütemesen teljesíteni akarja feladatát, annak lehetőséget kell biztosítani arra - bármilyen eszköz révén -, hogy ezt megvalósíthassa. Az, hogy ez hogyan valósul meg, pontos információn még nincs, mert azért titkon mindannyian abban bízunk, hogy ez az egész járványügyi helyzet nyár elejére megoldódik és június-július környékén klasszikus eljárású államvizsgákat tudunk tartani. Bárhogy is alakul a koronavírus elleni védekezés egy a lényeg: a hallgató nem szenvedhet semmilyen kárt, így a számukra legelőnyösebb intézkedéseket hozza meg az egyetem, hogy akik akarják, lezárhassák tanulmányaikat" - mondta el érdeklődésünkre Németh István koordinációs rektorhelyettes.

 

közösség

további frisss

lap tetejére