Keserédes SZKKA-győzelem

hv • 2023. május 22., hétfő •
Telt ház és szenzációs hangulat fogadta az NB I./B-s női kézilabda-bajnokság utolsó fordulójában az SZKKA és az Algyő csapatát. A Dr.Gál László Sportcsarnokban a szezon utolsó, sorsdöntő bajnoki mérkőzése egyben Pődör Zoltán búcsúmeccse is volt vezetőedzőként.

A lányok, ahogyan kell, kitettek magukért, fölényes győzelmet arattak, ám miután a rivális Kozármisleny sem hibázott, a hőn áhított feljutás elmaradt.
Szombaton egy feladta volt a szombathelyi gárdának, mégpedig begyűjteni a két bajnoki pontot. Ennek szellemében is álltak hozzá a mérkőzéshez, igaz, a Hotel Algyő szerezte a találkozó első gólját, de a vendégek ekkor vezettek először és utoljára a találkozón. Az utóbbi hetekben kiváló formát mutató Pődör Blanka vezérletével, magabiztos játékkal kerültek folyamatosan előnybe. A 10. percben már ötgólosra hízott az előny. A kapuban Christe Dalma hozta a tőle megszokott jó formát, és támadásban is ellentmondást nem tűrően játszottak a lányok. 14:8-as állásnál időt is kért Zsilák Katalin, az algyőiek vezetőedzője. A helyzet azonban nem változott, még úgy sem, hogy Pődör mester pályára küldött több ifjúsági korú tehetséget, akik remekül szálltak be a meccsbe. Az alföldiek nem igazán tudták tartani a lépést, a szünetben 19:12-es állást mutatott az eredményjelző.

A második játékrészre még nagyobb sebességfokozatra kapcsolt az SZKKA, a 33. percre, Varga Niki két gyors találata után, már 10 gól volt a különbség (22:12) Jó volt látni, hogy a lányok élvezik a játékot, látványos játékkal és gólokkal szolgálták ki a lelkes szurkolóikat. Így hát egy pillanatra sem lehetett kérdéses, hogy megnyerik ezt a fontos mérkőzést. Minden egyes pályára lépő játékos hozzátett a győzelemhez, amely végül kiütéses is lett.

Sajnos az öröm így sem lehetett teljes, miután a nagy rivális Kozármisleny sem hibázott, így a feljutást jelentő ünneplés elmaradt a meccs után. Tényleg hajszálon, mindössze egyetlen ponton múlott a visszajutás az NB I.-be. A folytatásban ügyvezetői feladataira koncentráló Pődör Zoltán ragyogó győzelemmel és a harmadik hellyel köszönt le vezetőedzőként. Mostantól ügyvezetői feladataira koncentrál, s ismerve őt, minden idegszálával arra törekszik és azért dolgozik, hogy ez a tehetséges, fiatal, sokra hivatott csapat jövőre célba érjen.

A teljes szezon értékelésére hamarosan visszatérünk.

NB I./B 29. forduló
Szombathelyi KKA – Levendula Hotel Algyő 39:20 (19:12)
Dr.Gál László Sportcsarnok, 300 néző

Játékvezetők: Csányi, Gadányi
Kiállítások: 4 illetve 2 perc
Hétméteresek: 4/4 illetve 6/5

SZKKA: Christe – Balogh P. 3, Pődör B. 9, Szmolek 3, Tanaskovics, Kulcsár 6, Varga N. 4 Csere: Balog, Fritz (kapusok), Pődör R. 3, Horváth A. 4, Győri 1, Biró 4, Török 2, Vezetőedző: Pődör Zoltán
Az Algyő legeredményesebb gólszerzői: Valaczaki-Rózsa 4, Sulyok 3.