Februárban még emelkedett, március eleje óta azonban kitartóan és nagymértékben csökken az olaj világpiaci ára, szinte egyenletesen. A 95-ös benzin akkor 385 forintba került literenként, a gázolaj ára pedig 395 forint volt. Persze számítani lehetett rá, hogy a koronavírus megjelenésével drasztikusan csökken majd az európai kereslet, a karanténok elrendelésével leálltak az utazások, az emberek többsége alig használja az autóját. Hatalmas olajkészletek halmozódtak fel. Időközben Kínában javulni kezdett a helyzet, így ez az ország is folytatta a korábban felfüggesztett finomítást, és ezzel csak növelte a felesleget. A világ kőolaj-kitermelői közben nem tudtak megállapodni a termelés csökkentéséről, és Szaúd-Arábia árháborúba kezdett, drasztikusan lenyomta az árakat. Erre aztán rögtön reagált a piac is. Több ütemben 7, 10, sőt 20 forinttal lett alkalmanként olcsóbb a benzin az elmúlt hetekben. Nem mindennapos ez az olajpiacon. Március második hetében már arról írtak a lapok, hogy 2008 óta nem látott mértékben esik az ára ennek az ásványi anyagnak, pár nappal később pedig azt lehetett olvasni, hogy az 1991-es iraki háború óta nem történt ekkora árzuhanás. És valóban, előfordult, hogy egyetlen nap alatt 10 dollárral csökkent a Brent hordónkénti ára. A tendencia máig kitart. Hozzá kell tenni azonban, hogy a hazai benzinár alakulására a forint dollárhoz viszonyított árfolyamának változása is hatással van.
A koronavírus-járvány kapcsán kialakult bizonytalanság várhatóan tartósan alacsony szinten tartja a benzinárakat, a korlátozások ugyanis több hétre, hónapra szólnak. Közben kiderült az is, hogy a második negyedévtől, azaz április elsejétől még nem változik a jövedéki adó mértéke, a benziné 120 forint marad literenként, a gázolajé pedig 110,35 forint. Ha viszont a kőolaj világpiaci ára tovább csökken, akkor 5, illetve 10 forinttal nőhet az adó a későbbiekben.
Egyelőre a legtöbb kúton még 300 forint fölött van a 95-ös vagy E10-es benzin ára, de egyes önkiszolgáló helyeken már ma 2-essel kezdődik az ár. Péntektől azonban a legtöbb hely átlépi lefelé a lélektani határt.