Kóbor János
Félszáz éves az OMEGA, Magyarország élő rocklegendája. A jubileumát ünneplő zenekar tavaszi hadjárat koncertprogramja három részre épül. A szokásos előzenekari funkciót a Szimfónia rész helyettesíti, amit a Rapszódia és egy Nosztalgia blokk követ. A koncertek szokásosnál ünnepélyesebb hangulatát szimfonikus zenekari kíséret emeli. Kóbor János csütörtökön Szombathelyen járt. A Városházán sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a 10 állomásos turné -melyet hétvégén Egerben kezdenek- április 21-én ér Szombathelyre. 2-2,5 órás koncertre számíthatnak az érdeklődők.
A városházi sajtótájékoztatón középen Dr Puskás Tivadar polgármester
Az Omegáról:
Az öt rockikon:
Benkő László – Laci
Debreczeni Ferenc – Ciki
Kóbor János – Mecky
Mihály Tamás – Misi
Molnár György – Elefánt
Az 1962-ben megalakult Omega együttes a mai formációját 1967-ben érte el, amikor Mihály Tamás basszusgitáros és Molnár György gitáros belépett a zenekarba. Majd 1971-ben Debreczeni Ferenc dobos csatlakozott hozzájuk. Sülyi Péter és Trunkos András szövegeivel emelte az Omega fényét. Az ő tollukból születtek a legmeghatározóbb Omega-dallamok, a legnagyobb slágerek. Innentől kezdve az Omega szekere töretlenül haladt a siker útján.
1969-ben a Kisstadionban hangzott el először a Gyöngyhajú lány, mely az 1970-es Tokyo Song fesztiválon első helyezést ért el.
Peter Hauke producer fedezte fel a zenekart úgy, hogy a Bellaphon Records kívánságlistát készített a lemezvásárlói körében, vajon melyik énekest, együttest szeretnék hallani. Itt bukkant fel az Omega név. Ezután kereste meg Peter Hauke az Omegát és jött létre a Bellaphon-szerződés.
Fő téri séta a sajtótájékoztató előtt
Az Omega lemezei egytől egyig rekordpéldányszámban keltek el, valamennyi arany-, illetve többszörös arany- vagy platinalemez lett. A legmagasabb eladott példányszám a Gammapolishoz köthető, de az Élő Omega, a Tízezer lépés is közel az egymillióhoz döngetett. Az Időrabló volt az a lemezük, amely Nyugat-Európában elérte az első negyedmillió dolláros forgalmat. Ez volt akkor az aranylemez mértéke szerte a világon, ellentétben a hazai százezerrel.