A Bucsui Rezedák és Bóbiták szatmári és vasi táncokat adtak elő, a Békaszeri Vadvirágok csoportja versekkel, énekekkel készült. A zsúfolásig megtelt kultúrházban családok, kicsik és nagyok hallgatták a műsort, ahol Gál Sándor polgármester köszöntötte a jelenlévőket. Arról beszélt, hogy a település vezetőjeként a gyermekekért dolgozik, az önkormányzat a fejlesztéseket zömében az ő jövőjük érdekében végzi.
- Annak a kormányzati törekvésnek, hogy a falvakban élők életminősége elérje a városban élőkét, nagy nyertesei a fiatal családok
- fogalmazott.
Sorolta a beruházásokat: az egészségház építését, ahol gyermekorvosi rendelő, védőnői szolgálat is működik, a bölcsődét, amelynek az alapjai már készen vannak. Kiemelte: a falusi csok segítségével sok család helyben tudott maradni, és így a kisgyermekek a nagyszülők közelében élhetnek. - Minden újszülött családját 40 ezer forinttal támogatja a képviselő-testület, és most egy helyi vállalkozó révén elkészült a születés fája is, amely az előző testület tündérkertjének az újragondolása - jegyezte meg Gál Sándor.
Régi és új hagyományok
- A tavalyi aszály után örüljünk a nevelő esőnek, hiszen így hajtanak ki a fák. Képzeljenek el egy ezeréves fát, amely csak hozza százszámra a leveleket, mindig újabbakat és újabbakat. Ez maga Bucsu község - kezdte köszöntőjét dr. Hende Csaba. A térség országgyűlési képviselője utalt a folyamatosságra: az idők kezdetén egy édesanya szívdobbanásával kezdődött minden, amelyet átvett a gyermeke, és egyetlen ütem kihagyása nélkül most is folytatódik ez a dobogás - így él ezer éve ez a település is, amelyet remélhetőleg a következő ezer év is itt talál - fogalmazott.
Hozzátette,
a falu őrzi a hagyományait tánccal, énekkel, de időnként kellenek új hagyományok is, ilyen a születések fája.
Levelek a falu gyermekeinek
A fán már fent van 140 levél, ezek a 2003 óta születettek nevét tartalmazza, és a jövőben is rá kerül majd az újszülöttek neve.
Az ünnepségen sok gyermek maga vihette oda a nevével ellátott levelet,
hogy a bucsui önkéntes tűzoltók ráerősítsék a születések fájára. Oklevél és a MAM Hungária Kft. ajándéka is járt a falubeli gyerekeknek. Az alkotást Haller László plébános is megáldotta.
Hobbiból faluszépítés
Alumíniumlemezből készítette esténként, a szabadidejében Szabó Gábor azt az alkotást, amely mostantól Bucsu polgármesteri hivatala mellett díszíti a közteret. - Az önkormányzattal egyeztetve, a levelek számához igazodva választottam meg a méretet, így lett körülbelül 2 méter átmérőjű a fa.
A kiindulópont egy rajzolt kép volt, ebből indult a munka, igyekeztem egy almafához hasonló alkotást készíteni
- fogalmazott lapunknak a helyben élő szakember, aki azért választotta anyagként az alumíniumot, hogy időtálló legyen, és ne kelljen festeni a felületet. Szabó Gábor nem először készít fémből dísztárgyat, kertjében több hasonló - sast, oroszlánt formázó - szobor áll, nem volt tehát véletlen a felkérés. Így lett a hobbiból faluszépítő tevékenység.