2018-ban ünnepelte a falu fennállásának 700. évfordulóját, amelynek keretében kiállítás nyílt a régi iskolában. Hende Csaba országgyűlési képviselő jelenlétében ugyanezen az eseménysorozaton adtak át a település legfiatalabb lakóövezetében egy szabadtéri fitneszparkot.
Balogunyom polgármestere, Tarsoly Alfonz érdeklődésünkre elmondta: 2018-ban több beruházás is elindult, amelyekből az elmúlt két évben megvalósult egy épületenergetikai projekt, három utca aszfaltozása, valamint idén lezárult a csapadékvíz-elvezetési beruházás. Egy félbemaradt építkezés – a polgármesteri hivatal – azonban több fejtörést is okozott az újonnan megválasztott képviselő-testületnek, de tavaly felcsillant a remény ennek rendezésére, mivel tartaléklistán a Magyar Falu Programon 50 millió forintot nyert a település. Ez ugyan nem elegendő a befejezéshez, de a folytatás a jelenlegiek fényében reménykeltő.
A falu 2020-ban többek között vissza nem térítendő forrást nyert a Magyar Kormánytól közterületi játszótér fejlesztésére - mintegy 5 millió forint értékben -, amely közvetlenül az óvoda és az új hivatal mögötti zöldterületen valósul meg, valamint 50 millió forintból a Balogunyomi Rozmaring Óvoda is megújulhat. Az egyik civil szervezet, a Balogunyomi Bel Canto Énekegyüttes is sikerrel pályázott a Magyar Falu Programon, amely 2 millió forintot jelent jövőbeni terveik megvalósításához. Nem utolsósorban szintén egy helyi, civil kezdeményezésnek köszönhetően idén zöld utat kapott a Balogunyom-Szombathely közötti kerékpárút megépítése, amelyen reményeik szerint jövőre már együtt tekerhetnek Hende Csaba országgyűlési képviselővel, akivel idén már egy közös önkormányzati kerékpártúrán is demonstrálták, hogy a beruházás első fázisa elindult.
Balogunyomban kiemelt szerepe van a fenntarthatóságnak és a környezettudatosságnak. Ennek szellemében csatlakoztak a TeSzedd! mozgalomhoz, amelynek révén a település önkénteseivel megtisztították a falut az elszórt szeméttől. A képviselő-testület egyik tagjának kitartó munkája eredményeként az Országfásítási Program keretében 50 fát nyertek el pályázaton, amit októberben négy különböző helyszínen közösen ültettek el a térség országgyűlési képviselőjének részvételével. Ezzel párhuzamosan elindult a Tündérkert projekt is, ami a településen született gyermekek részére egy-egy őshonos fa elültetését foglalja magában.
A jövőbeni elképzelések között prioritást élveznek a felújítandó utak és járdák, igyekeznek rendbe tenni a ravatalozót a temetői sírhelyek bővítésével egyidejűleg, valamint meg kell valósítani azt a kerékpáros pihenőt is, amelynek tervei még az előző ciklusban készültek el.