Sarokba szorították Brüsszelt, Scholz már el is hagyta a süllyedő hajót

• 2022. november 06., vasárnap •
Zelenszkij ukrán elnök eközben változatlanul azt hangoztatja, hogy szerinte az orosz vezetés hajlandósága a tárgyalásra hazugság.
Sarokba szorították Brüsszelt, Scholz már el is hagyta a süllyedő hajót

Mint arról korábban lapunk is beszámolt, hoppon maradt az EU, amikor a német parlament elfogadta Scholz önmegmentő, 200 milliárd eurós csomagját. Noha a döntés aligha volt meglepő annak tükrében, hogy Németországban több ezren tiltakoztak az uniós szankciók miatt, amelyek bebizonyították:

súlyos kudarcot vallottak a nemzetközi intézmények az ukrajnai háború tekintetében.

Erről ide kattintva olvashat bővebben.

Brüsszel sarokba szorította saját magát

Brüsszel és az EU vezetőinek többsége ráadásul sarokba szorította magát, hiszen ha az áremelkedések miatti elégedetlenség és a szankciók okozta energiaválság nem lenne elég, az európai országok vezetőinek döntései nyomán az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások mértéke már ott tart, hogy 

egyetlen európai ország maradt, amely nem szállít fegyvereket Ukrajnába: Magyarország.

Ami belátható módon nem a béketárgyalásokat, hanem az orosz-ukrán háború eszkalációját segíti elő. Nem véletlen, hogy Zelenszkij ukrán elnök változatlanul azt hangoztatja, hogy szerinte az orosz vezetés hajlandósága a tárgyalásra hazugság és Oroszország valós veszteségeit eltitkolják az orosz társadalom előtt. Erről ide kattintva olvashat bővebben.

Vagyis

az emberáldozatok egyre növekvő száma mindkét oldalon, az Európát kínzó energiaválság, a döbbenetes áremelkedések, de még az sem hozta közelebb az ukrán és orosz álláspontot, hogy Ukrajna egy része fűtés és áram nélkül maradhat a télre.

„Azon kevés ország között vagyunk Európában és a nyugati féltekén, amely a béke hangján szólal meg, mivel a többség eszkalációs retorikát alkalmaz” – szögezte le Szijjártó Péter szerdán. Erről itt írtunk bővebben.

Egy régi-új ellenség is feltűnt

A magyar külgazdasági és külügyminiszter szerint ráadásul az is nagy veszélyt jelent, hogy az életkörülmények romlása hamar a szélsőséges ideológiák terjedéséhez és az erőszak fellángolásához vezethet az EU-n kívüli államokban, ami

újabb migrációs hullámokat válthat ki és a terrorfenyegetettséget is fokozhatja világszerte,

hiszen az ellenőrizetlen emberáradat megkönnyíti a merénylők mozgását.

Nyitókép: KAY NIETFELD / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Forrás: mandiner.hu

közösség

további frisss

lap tetejére