A pandémiás helyzet miatt csak ma vehették át az oktatási intézmények háttérmunkatársai és tanárai kitüntetésüket a közgyűlést megszakító ünnepség keretében.
- A semmiből kellett teremteni világokat. És a világok, egy új tanítási rendszer ott termett pár nap alatt. Noh, de nem a semmiből, hanem az elhivatott, hozzáértő, tárgyi és pedagógiai tudással felvértezett tanárok tehetségéből, képességéből és akaratából - fogalmazott köszöntőjében Nemény András polgármester, utalva a mögöttünk hagyott veszélyhelyzet által előidézett újfajta feladatok ellátására az oktatás területén. A kulturális előadásokkal színesített eseményen a szokásoknak megfelelően először az oktató-nevelő munkát segítő, nem pedagógus munkakörben foglalkoztatott dolgozókat díjazták, akik hosszabb időn át hozzájárultak a pedagógiai munka eredményességéhez.
Idén a Szombathely Oktatásügyének Segítéséért-díjat kapta:
Geröly István - a Szombathelyi Játéksziget Óvoda fűtő-karbantartója
Sütő Péterné - a Szombathelyi Barátság Óvoda óvodatitkára
Sélley Lajosné - az Aranyhíd Egységes Gyógypedagógiai, Konduktív Pedagógiai Módszertani Intézmény Micimackó Óvodájának gyógypedagógiai asszisztense
Vincze Józsefné - a Szombathelyi Napsugár Óvoda gyógypedagógiai asszisztense
Bali Imréné - a Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium gazdasági csoportvezetője
A „Kiemelkedő pedagógusmunkáért-díj” II. fokozatát kapta:
Németh Zoltánné - a Szombathelyi Mocorgó Óvoda óvodapedagógusa
Nagyné Zádeczki Tímea - a Szombathelyi Aréna Óvoda óvodapedagógusa
Törökné Horváth Gabriella - a Szombathelyi Benczúr Gyula Utcai Óvoda óvodapedagógusa
Dr. Viniczayné Kovács Rita - a Szombathelyi Donászy Magda Óvoda óvodapedagógusa
Gerencsérné Nádas Tünde - a Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola tanára
Sinkáné Tímár Andrea - a Gothard Jenő Általános Iskola tanító, tanára
Tarr Mária Zsuzsanna - a Vas Megyei Szakképzési Centrum Savaria Szakgimnáziuma és Kollégiuma, középiskolai tanára
Halász Zoltánné - a Pécsi Tudományegyetem Szociális és Egészségügyi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, nyugalmazott szakoktatója
A „Kiemelkedő pedagógusmunkáért-díj” I. fokozatát kapta:
Zelkó Istvánné - a Szombathelyi Játéksziget Óvoda óvodapedagógusa
Pétervári Zsuzsanna - a Szombathelyi Weöres Sándor Óvoda óvodapedagógusa
Csiszár Zoltánné - a Szombathelyi Vadvirág Óvoda óvodapedagógusa
Balogh Mária Kornélia - a Szombathelyi Benczúr Gyula Utcai Óvoda óvodapedagógusa
Ariné Moór Zsuzsanna - a Szombathelyi Gazdag Erzsi Óvoda óvodapedagógusa
Kenesei Antalné - a Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanítója
Dr. Tánczi Tiborné - a Dési Huber István Általános Iskola tanító, tanára, fejlesztőpedagógus
Bodó Judit - a Vas Megyei Szakképzési Centrum Puskás Tivadar Fém- és Villamosipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának középiskolai tanára
A Szombathely Oktatásügyéért díjat kapta:
Pölöskei-Szovák Gertrúd - a Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola igazgató helyettese, aki 1982-ben szerzett tanítói diplomát, és a Bercsényi Iskolában iskolaotthonos osztályok nevelőjeként dolgozott. 13 éven át osztályfőnöki feladatokat látott el, 2005-től alsós igazgatóhelyettesként szervezte a sajátos nevelési igényű gyermekek ellátást. Mindvégig fontos volt számára a hátrányos helyzetű tanulók felkarolása. Pályáját a folytonos megújulás, a szakmaiság jellemezte: Kollégáival közösen dolgozták ki az "Ismerkedés az angol nyelvvel az általános iskola 1-3. osztályában" programot, a Tolnai program bázisiskolai koordinátoraként számos bemutató előadást szervezett. 1991-től szaktanácsadó, 2015-2018. között a Szombathelyi Pedagógusok Szakmai Képviseletének elnöke, 2017-től a Nemzeti Pedagógus Kar Vas Megyei területi elnökhelyettese, 2018-tól a Szombathelyi Tankerületi Központ Tankerületi Tanácsának tagja. Számos kitüntetést kapott, köztük: Szombathely városa 2000-ben Kiemelkedő Pedagógus Munkáért díj III. fokozatát, 2019-ben I. fokozatát adományozta részére.
Takácsné dr. Pálhegyi Beáta - a Szombathelyi Tankerületi Központ Jogi és Humánpolitikai Osztályának vezetője, aki 1996-ban az MMIK-ban művelődésszervezőként kezdett dolgozni. 1997-től Szombathely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Ifjúsági referense volt. Ifjúsági referensként szervezte a diákpolgármester választásokat, képzéseket tartott. Jelentős szerepet vállalt az ifjúságot érintő kérdések koordinálásában, ifjúsági programok megvalósításában. 2013-tól a Tankerület jogi referense, 2017-től a Jogi és Humánpolitikai Osztály vezetője. Aktívan közreműködik a civil szférában: a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum tagja, majd titkáraként, a Szombathelyi Gyermekvédő Liga tagjaként is dolgozott, több éven át részt vett nehéz sorsú gyermekek táboroztatásában. A Jogi és Humánpolitikai Osztály vezetőjeként kimagasló szakmai tudással, empátiával és emberséggel intézi az iskolák, pedagógusok, tanulók és szüleik problémáit. Tankerületi feladatai mellett sem szakadt el az ifjúságtól, több verseny zsűritagjaként tevékenykedett. Több kitüntetésben részesült: 2003. Vas Megye Önkormányzata Szolgálatáért Ifjúsági Tagozata elismerést, 2008. Miniszteri dicséret, 2011. Mobilitás díjat vehetett át.
Fodor Imréné - a Szombathelyi Játéksziget Óvoda vezetője, aki 1981-ben kezdte óvodapedagógusi pályafutását, 1999-től dolgozik a Játéksziget Óvodában, 2011-től óvodavezetőként. Pedagógusként és óvodavezetőként is azon munkálkodott, hogy a gyermekek boldog élményekkel térjenek haza az óvodából. A megterhelés nélküli eszközökkel és módszerekkel való fejlesztést erősítette óvodájában. Ehhez kapcsolódóan 2012-től az Eötvös Loránd Tudományegyetem felkérésére szervezi a játék bázisintézményi bemutatókat, szakmai előadásokat tart a főiskolán "Játék az óvodában" címmel. Köznevelési szakértő, aktív tagja az óvodavezetők munkaközösségének, a Közoktatási Szakértők Országos Egyesületének. Munkája elismeréseként 2004-ben a Kiemelkedő Pedagógus munkáért díj II. fokozatában részesült.
Tóthné Talabér Gyöngyi - a Szombathelyi Napsugár Óvoda gyógypedagógusa, aki az érettségi után képesítés nélküli óvónőként dolgozott, az itt szerzett élmények hatására végezte el a tanító szakot. A Gencsapáti Nevelőotthonban helyezkedett el, és folytatva tanulmányait pszicho-pedagógia szakos gyógypedagógus diplomát szerzett. 1993-tól a Napsugár Óvodában dolgozott gyógypedagógusként, majd 1995-ben az Aranyhíd Egységes Gyógypedagógiai, Konduktív Pedagógiai Módszertani Intézmény Micimackó Óvodájába került. 2004-ig gyógypedagógus, 2004. és 2015. között a tagintézmény vezetője volt. 2015-től városi gyógypedagógusként az önkormányzati óvodákban az autizmus spektrumzavaros gyermekek speciális fejlesztését végzi. Több évtizedes kiemelkedő pedagógiai munkája elismeréseként javasolta az intézmény a kitüntetésre.