A kormányzati portálon azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést. A halottak száma változatlanul 595, 3126-an pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 541. Az aktív fertőzöttek 39 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 45 százaléka budapesti. 125 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük öten vannak lélegeztetőgépen. Az oldal adatai szerint 2979-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 299 185.
Kiemelték: szerdától életbe léptek a beutazási korlátozások, amelyek célja, hogy megakadályozzák a fertőzés behurcolását külföldről és a járvány magyarországi fellángolását. Hozzátették, csak akkor van esély arra, hogy a korlátozó intézkedések újbóli bevezetését elkerüljük, ha a vírust a határokon kívül tudják tartani. Az országokat három – piros, sárga, zöld – kategóriába sorolták. A sárgával és pirossal jelölt országokból beutazás esetén a határon belépőket szúrópróbaszerűen (közúton és repülőtéren is) egészségügyileg szűrik, testhőmérséklet-mérést végeznek náluk, és kérdőívet kell kitölteniük, valamint hatósági házi karantént rendelnek el a korábban megszokott módon – fogalmaztak. A határellenőrzéssel kapcsolatos feladatokat a rendőrség végzi.
A hatósági házi karanténra kijelölt köteles otthonában maradni 14 napig, és tünetek esetén háziorvosát értesíteni. Ha valaki mentesülni szeretne a hatósági házi karantén alól, akkor PCR-tesztet végeztethet el, sárga jelölésű ország esetén már egy, piros jelölésű ország esetén két negatív PCR-teszt esetén oldható fel a karantén. Az országok besorolását a kormány, illetve az országos tiszti főorvos hetente felülvizsgálja, és a járványügyi helyzetnek megfelelően szükség esetén módosítja – tették hozzá.
Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (1997) és Pest megyében (645) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (379), Komárom-Esztergom (308), Zala (262) és Csongrád-Csanád megye (117), a sor végén pedig Tolna megye áll (13).