Orbán Viktor: A migráció szétfeszíti Európát

• 2024. szeptember 07., szombat •
A migráció egy olyan probléma, amely szétfeszítheti Európát – erről beszélt Orbán Viktor a Cernobbiói Fórumon Olaszországban. A kormányfő egy panelbeszélgetésen kitért arra is, hogy kimaradási lehetőséget kell biztosítani azoknak az országoknak, amelyek nem szeretnék követni a közös migrációs politikát. A migránsválság kezdetén, 2015-ben egyetlen év alatt tízszer annyian haltak meg terrortámadásban, mint az azt megelőző három évben összesen. Azóta is rendszeresek az iszlamista támadások Nyugat-Európában, a nemi erőszak, gyilkosságok, szélsőséges fenyegetések már a mindennapok részévé váltak a tömeges, ellenőrizetlen bevándorlás következtében.
Orbán Viktor: A migráció szétfeszíti Európát

„Ha arra kényszerítenek minket, hogy összefogjunk olyan kérdésekben, amelyekben nem értünk egyet, akkor az szétszakítja az Európai Uniót. A migráció olyan ügy, amely szétfeszít” – emelte ki Orbán Viktor miniszterelnök Olaszországban az idei, immáron ötvenedik alkalommal megrendezett Cernobbiói Fórumon - olvasható a Magyar Nemzeten.

A kormányfő szerint komoly probléma Olaszországban és más államokban, hogy sok migránst engedtek be, és most nehézségekbe ütközik, hogyan lehet velük együtt élni. 

De vannak olyan országok, amelyek soha nem léptek erre az útra. Mi soha nem engedtük be őket, így nálunk egyáltalán nincsenek migránsok, nulla

– jegyezte meg a miniszerelnök. Orbán Viktor felhívta a figyelmet arra, hogy „nem az a problémánk, hogyan éljünk velük együtt, hanem az, hogyan ne engedjük be őket az országunkba”. Ez két különböző kérdés, és nem lehet a két különböző nehézséget ugyanazzal a politikai eszközzel kezelni.

Tehát sokkal jobb lenne a migrációval kapcsolatban, ha kimaradási lehetőséget biztosítanának azoknak az országoknak, amelyek nem szeretnék követni a közös migrációs politikát. Sokkal jobb lenne kimaradási lehetőséget biztosítani számukra, mint arra kényszeríteni őket, hogy összefogjanak és ezáltal az egész európai struktúrát szétfeszítsék a konfliktusok

– mondta Orbán Viktor a fórumon. A kormányfő leszögezte, hogy az alapvető európai értékekben egyetértés van, ezek kapcsán nincs vita. Van ugyanis egy alapszerződés, amely világosan kimondja, hogy melyek az Európai Unió alapértékei.

De egzisztenciális ügyekben van vita, ezekben máshogy látjuk a dolgokat 

– sorolta a miniszterelnök.

Parázs vita

Arra a Mandiner hívta fel a figyelmet, hogy panelbeszélgetésen a műsorvezető több alkalommal vitába szállt Orbánnal, mondván, a migráció a jövőben szükséges lesz. Egyébként is igen gyakran a miniszterelnök szavába vágott – még oda is szúrt neki a közbevágásokra a miniszterelnök, mondván, reméli, nem baj, ha a mainstreamtől eltérő véleményeket kell hallgatnia. 

Ki mondja meg, hogy szükséges-e a migráció? Ki? Brüsszel vagy ön? Miért kell minket erre kényszeríteni? Az ilyen döntéseket a nemzeti szuverenitás nyomán nemzeti szinten kell tartani

– dobta vissza a kérdést, kiemelve: ebben nem lehet közös döntés, a két különböző problémát nem lehet egy politikai megoldással kezelni. 

– Ha egy ország azt mondja, hogy neki túl veszélyes a migráció, és hogy mi nem akarjuk ezt az új társadalmat, mert túl sok a kockázat, miért ne lenne joga hozzá, miért ne lenne jogunk nemet mondani? – tette fel a kérdést a kormányfő.

Ki mondja meg és ki hoz döntést arról, hogy neked mint országnak be kell engedned gazdasági érdekekből migránsokat? Ez a jog a népé és a választott vezetőké, nem pedig valami integrációs erő birodalmi központjáé

– kérdezte a miniszterelnök. 

Magyarország és Brüsszel sem enged

Több évre tekint vissza Magyarország és az EU közötti konfliktus a migrációs politika szempontjából. Az Európai Unió Bírósága 2020 decemberében állapította meg, hogy Magyarország nem tartotta tiszteletben az uniós jog szabályait, többek között a nemzetközi védelem megadására és a jogellenesen tartózkodó harmadik országbeli állampolgárok visszatérésére vonatkozó eljárások területén. A konfliktus idén júniusban csúcsosodott ki, ugyanis a bíróság súlyos ítéletet hozott: 200 millió eurós, tehát közel nyolcvanmilliárd forintos büntetést szabott ki Magyarországra. 

Orbán Viktor korábban a bíróság döntését felháborítónak és elfogadhatatlannak nevezte. A magyar kormány válaszként bejelentette, hogy Brüsszelnek 800 milliárd forintos tartozása van Magyarországgal szemben, ugyanis ennyibe került a határvédelem az utóbbi tíz évben. Ahogy arról lapunk is beszámolt, ez az összeg azért volt szükséges, hogy az ország a saját és az EU külső határát őrizze, és az erőszakosan, illegálisan, a szervezett bűnözés segítségével Magyarországra bejutni szándékozókat feltartóztassa.

Újfajta terrorhullám söpör végig Európán

A probléma egyre inkább meghatározza Európa politikai tájképét. Nemrég egész Németországot megrázta az a késes terrortámadás, amelyért az Iszlám Állam vállalt felelősséget, és amelynek során egy férfi válogatás nélkül gyilkolt egy városi rendezvényen Solingenben.

Nem sokkal korábban pedig brutális késes támadás ért Mannheim belvárosában egy közismert iszlámkritikus német politikai aktivistát. Éppen felszólalásra készült egy rendezvényen, amikor rátámadt a késelő, aki sajtóhírek szerint közben azt kiabálta, hogy „Allah akbar!”, vagyis Allah a leghatalmasabb. A támadásban egy intézkedő rendőr olyan súlyosan megsérült, hogy életét vesztette a kórházban. 

Brüsszelben mintha már elfelejtették volna, hogy az elmúlt 8-10 évben mennyi halállal és súlyos sérüléssel járt a migránsok tömeges és ész nélküli beengedése az EU külső határain. Az új elképzelések szerint márpedig most még könnyebb dolguk is lehet a terroristáknak, hogy az uniós országokba beszivárogjanak. Mi sem mutatja ezt jobban, mint az, hogy a letartóztatások számát tekintve tavaly is az iszlám terrorizmus maradt a legnagyobb nemzetbiztonsági fenyegetés egész Európában. 

Borítókép: Orbán Viktor az olaszországi Cernobbiói Fórumon (Fotó: AFP)
Forrás: magyarnemzet.hu

közösség

további frisss

lap tetejére