Nem igaz, hogy Magyarország lett az Unió legszegényebb országa, sőt, már a középmezőnyben járunk

• 2024. július 03., szerda •
Tételesen cáfolták a mostanában megjelenő rémhíreket.
Nem igaz, hogy Magyarország lett az Unió legszegényebb országa, sőt, már a középmezőnyben járunk

Több elemzés látott napvilágot, amelyek szerint Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa lett, de olyan is, amely állítja, itthon a szülők harmada nem eszik eleget, hogy a gyermekeinek enni tudjon adni - írja a Mandiner. Suppan Gergely a Nemzetgazdasági Minisztérium vezető közgazdásza tételesen cáfolta az Indexnek a riadalmat keltő adatokat. Mint elmondta, a valóság az, hogy 

a hazai háztartások nettó pénzügyi vagyona elérte a GDP 106,7 százalékát, ezzel pedig az unió középmezőnyében foglal helyet Magyarország. 

Tizenhárom országot előz meg a listán a magyar gazdaság, köztük Szlovákiát és Romániát is. A szlovákoknál 44, a románoknál 59,8 százalék volt ez a mutató. 

A vezető közgazdász azt is elmondta, az Eurostat szerint Magyarországon a lakosság 19,7 százaléka volt kitéve a szegénység kockázatának, amivel hazánkban népességarányosan a tizenharmadik legalacsonyabb a szegények száma, míg az unió tizennégy országban magasabb. Kiemelte az uniós átlag 21,4 százalék, 

a mostanában sokat emlegetett Romániában az emberek 32 százaléka van kitéve az elszegényedésnek, szemben a 19,7 százalékos magyar mutatóval. 

Azt is hozzá tette, Magyarországon 2010-hez képest minimum 1,2 millióval csökkent a szegények száma, mindez pedig az Orbán-kormány sikeres gazdasági intézkedéseinek köszönhető. Suppan azt is közölte, a nettó bérek több mint háromszorosan, a reálbérek pedig 70 százalékkal haladják meg a 2010-es szintet, ami az uión belül a 4. legnagyobb növekedés. A Nemzetgazdasági Minisztérium vezető közgazdásza szerint a minimálbérek kiemelkedő növekedése, a kormány családtámogatási programja, a gyermekek utáni adókedvezmények, az otthonteremtési támogatások is hozzájárultak a kiváló statisztikához. Szerinte 2030-ra Magyarországnak elérheti az Európai Unió fejlettségi szintjének 90 százalékát. 


Nyitókép: A szakértő szerint egyre jobban áll a magyar gazdaság az uniós versenyben. Fotó: Frank Hoermann/Sven Simon/dpa Picture-Alliance via AFP.
Forrás: mandiner.hu
Fotó: Pixabay

közösség

további frisss

lap tetejére