Sokkoló képek járják be a Twittert, különösen a francia nyelvű részét: a videón egy ház kapujában egy idősebb asszony látható egy kislánnyal, feléjük ránézésre is rosszban sántikáló alak közelít lassan, módszeresen, oldalról. A ház kamerájának tanúsága szerint a néni és a kislány belép a kapun, a férfi azonban lábával kitámasztja a kaput, kicibálja és a földre rántja a láthatóan menekülni próbáló asszonyt és a gyereket. Mindkettőnek a feje koppan a járdán, az emberrabló pedig a kislányt rántja fel a földről, de egy pillanatra elveszíti a fókuszt, mert valamit leejtett, áldozata pedig szaladni kezd még mindig földön fekvő néni felé – azonban a kapuban felbukkan egy kutya, az elkövető pedig inkább kereket old - olvasható a Mandineren.
Francia lapok megírták:
az áldozatok egy 7 éves kislány és 73 éves nagymamája, a 29 éves gyanúsított pedig tagadja tettét, s izgatott viselkedése miatt sokkolóval kellett leteríteni, amikor elfogták. A férfi nem ismeretlen a rendőrség előtt, a bűnügyi nyilvántartás szerint már 15 alkalommal gyűlt meg a baja a törvénnyel, többek között drogügyletek miatt. A rendőrség konzekvensen Bordeaux-i születésű franciaként hivatkozik rá.
A videót
„micsoda borzalom: Bordeaux most. Ezt tették a hazánkkal. Francia, ébredj!”
kommentárral osztotta meg Eric Zemmour jobboldali politikus, akinek rendezvényét nemrég antifasiszta tüntetők támadták meg. A videó ezen a linken érhető el.
Marine Le Pen, a radikális jobboldali Nemzeti Tömörülés vezetője azt a kérdést tette fel saját oldalán: hány ilyen tűrhetetlen felvételnek kell előkerülnie ahhoz, hogy a hatalom reagáljon? Hozzáfűzi: ezek a támadások mindennaposak és a biztonság a migrációs káosz által is erősített hiánya egyre erősebb.
Természetesen a kormánypárt is igyekezett a maga szája íze szerint magyarázni a történteket, Olivier Véran kormányszóvivő együttérzése biztosítása mellett azt is kidomborította, hogy az elkövető akár tíz év börtönt is kaphat, ugyanakkor „mindez jól szemlélteti a franciák biztonság iránt vágyát”, a kormány pedig „minden eddiginél jobban növelte az igazságszolgáltatás költségvetését”, valamint a rendőri erők létszámát.
A Mandiner hasábjain korábban megjelent interjúban azonban Hélène de Lauzun, a The European Constervative folyóirat történész szerzője éppen azt domborította ki, hogy hiába a meglévő szabályok, de ezeket nem tartatják be hatékonyan.
Nyitókép: képkivágás a videóból
Forrás: mandiner.hu