Bajnoki cím és ezüstérem a hétvégi termés az Agrobio sportolóitól

• 2024. június 04., kedd •
A szombathelyi Agrobio Classic Kick-box és Box Club három utánpótlás versenyzővel készült a 2024. évi Utánpótlás Kick-box Magyar Bajnokságra. Esztergom városa adott otthont szombaton a magyar döntőnek. A hazai versenyen 33 egyesület képviseltette magát, akik 385 nevezést adtak le.

Az Agrobio sportolóit Mayer Gábor vezetőedző készítette fel a versenyre, aki az alábbiakban értékelte a versenyzők munkáját.

- Bedi Miklós (junior 63 kg pointfighting) Magyar Bajnok, 1. helyezett lett. Miklós mindkét meccsét TKO-val nyerte. Nagyon éles, motivált és taktikailag is ellentmondást nem tűrően küzdött. Ennek lett eredménye az újabb bajnoki cím. Az első mérkőzést Szigethy Dominikkal (Monguz SE) játszotta. Könnyed győzelem volt, hiszen 10 pontnál nagyobb pontkülönbséget harcolt ki.

A második meccsen a bajnaiak kiválóságával, Balázs Benedekkel küzdött. Itt is 10 pontos különbséggel zárt, tehát TKO lett a mérkőzés vége. Ez presztízscsata is volt, hiszen Miki a Diákolimpia döntőjében éppen a bajnai fiútól kapott ki. Bajnokként és ranglistavezetőként is egyaránt bebiztosította a helyét az augusztus végi budapesti világbajnokságra. Büszke vagyok rá! Miki egy olyan klubba került, ahol a pointfighting szakág nem volt jelen hosszú ideig. Így nagyon nehéz a felkészülése, kihívás edzőnek, versenyzőnek ez egyaránt. Úgy tűnik, megfelelő hozzáállással, akarattal ezeket az akadályokat is át lehet lépni.

Köszönöm Wappel Tibor edzői segítségét a versenyen, valamint Miki szüleinek egy nagy taps és köszönet jár azért, amiért ilyen szinten is maximálisan támogatják Mikit! - fogalmazott az edző.

- Kárász Lilia (junior 60 kg pointfighting) ezüstérem, 2. helyezett lett. Lilia a döntőben egy nagyon rutinos békéscsabai sportolóval küzdött. Lilia tisztességgel helytállt. Sajnos kikapott, viszont neki a legfontosabb a rutin, a tapasztalatgyűjtés. Ebből a nézőpontból az ezüstérem is szépen csillog - mondta Mayer Gábor.

Megtudtuk: Polgár Patrícia is nevezve volt a versenyre, de az indulástól visszalépett.