A gyerekülés biztonságos bekötésének szabályai

szponzorált tartalom (x) • 2023. október 17., kedd •
Tudtad, hogy a közlekedési balesetek során legtöbbször nem a gyerekülés hiánya, hanem annak a helytelen használata, illetve a nem megfelelő kiválasztása miatt következik be az indokoltnál nagyobb sérülés a kisgyermekeknél?
A gyerekülés biztonságos bekötésének szabályai

Ez a statisztikai adat is azt mutatja, hogy a gyermekek biztonsága javarészt csak apró dolgokon múlik. Tudjuk, nem egyszerű kibogarászni a gyártók által kibocsátott, több 10 oldalas használati útmutatóból a magyar nyelvűt, ami ráadásul sokszor még tele van tűzdelve szaknyelvi kifejezésekkel. Ember legyen a talpán, aki megfejti.

Ezért is gondoltunk arra, hogy ma kiképzünk a gyerekülés biztonságos bekötésének szabályairól, és téged is arra biztatunk, hogy te is tedd meg ugyanezt a család többi tagjával, hogy mindenki, aki autóval szállítja a gyermeked, képben legyen velük kapcsolatban.

Hogyan kell bekötni a 0+ jelölésű biztonsági ülést?

A Babakocsi Mánia autósülés kínálatában is kapható Avionaut Pixel és az egyéb 0+ jelölésű biztonsági ülésekre már újszülöttkortól szükség lesz. A legfontosabb tudnivaló velük kapcsolatban, hogy menetiránnyal ellentétesen kell bekötni őket a hátsó ülésre, ami ugyan kissé kellemetlen, ha csak ketten utaztok az autóban, de hát a baba biztonsága az első. Csak abban az esetben kerülhetnek előre, ha az autóban kikapcsolható, illetve nincs is légzsák.

Ami pedig magát a bekötési folyamatot illeti, fontos odafigyelned, nehogy felcseréld a 2 övszárat. Ebben az esetben ugyanis a hordozó hajlamos a kifordulásra. Jegyezd meg: a rövidebbet kell keresztbe húzni a hordozón, a hosszabbat pedig az ülés mögé kötni!

Ha nem boldogulsz az övszárakkal

Az övszárakkal elkövetett bakik kiküszöbölésére jöttek létre a talpas hordozók, amelyeknek az a lényege, hogy a talpat külön rögzítheted a kocsiban, a hordozót pedig erre helyezheted rá, vagy veheted le róla egy mozdulattal.

Sajnos azonban ennél a típusnál is előfordulhatnak bakik. Például az, hogy a jól bekötött talpat nagyobb szatyorral vagy dobozzal arrébb tolod, és már nincs is tökéletesen a helyén.

A belső öv megfelelő beállítása

A fentebb említett dolgokon túl nagyon sok szülő követi el azt a hibát is, hogy a belső öv a baba növekedéséhez képest nincs megfelelően beállítva, és az így lecsúszik a válláról, amelynek következtében egy esetleges baleset során a pici kieshet az ülésből.

Az az ideális, ha a belső öv a baba válla fölül 2-4 cm-rel indul. Azt viszont vedd bele, hogy a hidegebb időszakban több ruha kerül a gyermekre, így akkora lesz, mintha fél évvel idősebb lenne.

Nincs olyan, hogy tökéletes szülő. Mindannyian követünk el hibákat, ami a gyermekneveléssel kapcsolatban még el is fogadható, de a gyermekünk biztonságát illetően nem kockáztathatunk.

Ezért is fontos az, hogy még jóval az új jövevény érkezése előtt megismerkedj a különböző autósülésekkel és azok megfelelő bekötésével, amelyben reméljük, hogy a mai cikkünk nagy segítségedre lesz majd.
 

közösség

további frisss

lap tetejére