Egyre több angol visel biztosítótűt a ruháján, de ez nem egy aktuális divathóbort, hanem egy mozgalom. A Brexit után rendesen elszabadultak az indulatok Nagy-Britanniában. Az Európai Unióból való kilépési népszavazás után megnőtt a bevándorlókkal szembeni rasszizmus és sokan visszaküldenék a régóta kint élő és dolgozó embereket, köztük a magyarokat is.
No piercing, so my #safetypin is going next to the other symbol of helping others - my stethoscope pic.twitter.com/u5aOhpHYWc
— (((Keith Grimes))) (@keithgrimes) 2016. június 29.
Ezért indította el a Twitteren a biztosítótűs mozgalmat Allison, aki Amerikából költözött Londonba. És hogy miért pont a biztosítótűt választotta, arról az indy100-nak mesélt: Ez egyszerű, azért mert nem kell megvenni, nincs nyelvi korlátja, nincsenek mögötte politikai szlogenek.
Ez egy jel, ami azt mutatja, hogy azok az emberek, akik az utóbbi időben a gyűlölet-bűncselekmények áldozatai lettek, nincsenek egyedül és Nagy-Britannia támogatja őket.
Ready to be your #SafetyPin on the bus,in streets,wherever you are,my fellow foreign-born friends ❤#LoveOverFear pic.twitter.com/4wqzMCHs2N
— Dancing Psychiatrist (@Lollindialogue) 2016. június 29.
Allison azt is hozzátette, hogy neki is mindig figyelmeztetnie kell az angolokat, hogy ő is csak egy bevándorló:
Tudod, fehér vagyok és anyanyelvi szinten beszélek angolul, így az első rostán könnyen túljutok. Utána meg mindig azt mondják, hogy "Ó, te nem az a fajta ember vagy, akikről mi beszéltünk.
Ez egy ugyanolyan mozgalom, mint amilyen a 2014-es ausztráliai I'll Ride With You (Veled vagyok) volt a Sidney-i túszdráma után. Azóta a közösségi oldalak tele vannak a biztosítótűs képekkel, üzenetekkel és #safetypin hashtagekkel. Az egyik brit lány például azt írta, hogy egy nő megölelte a Tesco-ban, mert biztosítótű volt a ruháján.
A woman just hugged me in Tesco because I'm wearing a #SafetyPin. #ReasonsToBeCheerful #HopeNotHate
— Samantha Gouldson (@SamGouldson) 2016. június 28.