3 hasznos tipp vállalkozásindításhoz

szponzorált tartalom (x) • 2022. június 15., szerda •
Egy saját vállalkozás nagy szabadságot, magasabb komfortérzetet, izgalmasabb mindennapokat, ugyanakkor hatalmas felelősséget is jelenthet. Éppen ezért az elindításakor érdemes körültekintőnek lenni és alaposan megtervezni az első lépéseket. Hogy mire figyeljünk? Ehhez adunk hasznos tippeket mostani cikkünkben!
3 hasznos tipp vállalkozásindításhoz

Mielőtt belekezdünk…
 
Talán a legfontosabb tanács, hogy gondolkozzunk előre, mielőtt elvágnánk magunkat az állandó jövedelmet jelentő munkánktól! Sokan választják erre azt a megoldást, hogy néhány ügyféllel vagy termékkel már az alkalmazotti lét mellett is elindítják a vállalkozásukat, bár ez kicsit megterhelő, de kockázat nélkül kipróbálható, hogy életképes-e az ötletünk.
 
Ha nem is így vágunk bele, akkor is mindenképp fel kell térképezni, hogy van-e igény arra, amit csinálnánk, honnan tudunk ügyfeleket szerezni, kik a versenytársak… Egyszóval ismerkedjünk kicsit a piacunkkal! Emellett mindenképp készítsünk költségtervet az elinduláshoz, ha pedig nem lenne elegendő tőkénk, akkor nézzük meg az egyéb lehetőségeket – például, hogy miként juthatunk kezdő vállalkozói hitelhez.
 
3 hasznos tipp vállalkozásindításhoz 
 
Készítsünk pénzügyi tervet!
A fentebb is említett pénzügyi tervnek nemcsak az elindulással kapcsolatos pénzigényt kell tartalmaznia, hanem gyakorlatias módon belefoglalhatjuk az első félév tervezett bevételeit és kiadásait is. Ez jó iránymutató lesz, mert össze tudjuk majd hasonlítani az indulást követően, hogy mennyire sikerült a tervezett összegeknél maradnunk.
 
Az anyagi háttér előteremtésére több lehetőség is adódik, bevonhatunk cégtársat, befektetőt, folyamodhatunk kezdő vállalkozói hitelhez is, de akár nélkülözhető ingóságot vagy ingatlant is értékesíthetünk.
 
Vegyünk fel hitelt!
Szerencsére egyre több kedvező hitel közül válogathatunk, ha kezdő vállalkozók vagyunk, de jó tudni, hogy ilyen esetben a pénzintézetek általában valamilyen fedezeti értéket, biztosítékot fognak majd kérni, például ingatlan jelzálogot. Ha mindenképp a magunk urai szeretnénk lenni a vállalkozásunkban, de a kezdőtőke nem áll rendelkezésre, akkor ez bizonyul a legjobb megoldásnak!
 
Teremtsünk egyensúlyt a munka és a magánélet között!
Bizony-bizony, erre főleg a vállalkozás elindításakor kell odafigyelni, amíg nem alakul ki a mindennapi rutin, hiszen hajlamosak vagyunk minden időnket erre szentelni, visz a kezdők lendülete. De minden vállalkozónak kell töltődnie, ápolnia a családi és baráti kapcsolatokat, mert ha nem így tesz, akkor az korai kiégéshez vezethet. Így az üzleti tervezés mellett igyekezzünk az időnket is tervezni és jól menedzselni a munkára és magánéletre szánt órákat.
 
Egy vállalkozás elindítása felelős döntés, mondhatjuk azt is, hogy az addig biztos bevételű alkalmazotti létből lépünk ki az eleinte bizonytalan önmegvalósításba. A zökkenőmentes átállás kulcsa az alapos, körültekintő tervezés, ha ezzel megvagyunk, az már félsiker!

közösség

további frisss

lap tetejére