A komplex beruházás lehetőséget biztosított gyártókapacitásaik és a termékválaszték jelentős bővítésére. A fejlesztés bér-és járulék költséget, ingatlan beruházást, valamint eszközbeszerzést tartalmazott. Ötven új gép állt munkába, amely jelentősen növeli a vállalat hatékonyságát, és 37 új munkahelyet teremtettek. „A beruházás azért is kiemelkedő, mert a német és a japán technológia mellett a magyar technológia is szóhoz jut, hiszen munkatársaink fejlesztőmunkájának eredményeképpen építettünk új gyártósorokat, és gyártunk termékeket” – fogalmazott Takács Balázs, az EPCOS ügyvezető igazgatója.
"Nagyszerű fejlődést tudhatunk magunk mögött, és egészen szenzációs fejlemények küszöbén állunk. Néhány hét, és tájékoztatjuk a közvéleményt" – ezzel kezdte dr. Hende Csaba honvédelmi miniszter köszöntőjét. "Ez a folyamat beilleszkedik a kormány gazdaságpolitikájába. Az ország újraiparosítása révén, kiszámítható fejlődést biztosítva, stabil munkahelyeket garantálhatunk a régióban" – tette hozzá a miniszter. A sajtótájékoztatón kiderült: 2010 óta 45%-kal nőtt az iparűzési adóból származó bevétel Szombathelyen. Ennyivel növelték teljesítményüket az itteni vállalkozások – hiszen nem jött új cég, hanem a meglévők fejlesztettek. Miközben lezárult egy szakasz, már gőzerővel készülnek a következő lépésre – többször is utaltak újabb nagy bejelentésekre a közeljövőben. "Hosszú évtizedek kullogása után Szombathely ismét az élvonalba került. Új generációs vállalati vezetők összekapaszkodtak, bátor városvezetőkkel, és minden működni kezdett. A 86-os főút, és a vasútvonalak fejlesztése, és a gépészmérnök képzés elindítása is az ipar igénye, melyre megérkeztek a megfelelő válaszok is" – zárta szavait dr. Hende Csaba.
"Köszönöm a beruházást, és a fejlesztést. Köszönöm, mert az itteni emberek munkáját dicséri. Ha egy vállalat fejleszt, azért van, mert a tulajdonos elégedett az itteni munkaerővel. Úgy véli, ide érdemes befektetni" – folytatta Dr. Puskás Tivadar polgármester. Majd hozzátette: - "Könnyű most polgármesternek lenni, mert csak meg kell hallani a sugallatokat, és igényeket a cégek részéről. 2010 őszén 18 milliárdos adóssága volt a városnak, de felismertük, hogy az adósság legyőzéshez a gazdaság fejlesztése vezet. Mára eljutottunk oda, hogy Szombathelynek nincs adóssága. A jelenlévők egyöntetűen reményüket fejezték ki arra vonatkozóan, hogy a sejtetett bejelentések mielőbb megvalósulnak majd."