A városvezető a projekt életútjának ismertetése során ismét kiemelte, hogy mivel az első közbeszerzési eljárás sikertelenül zárult, ezért a városvezetés a csökkentett műszaki tartalom mellett döntött, így faragva a projekt költségein. Ennélfogva a második körös közbeszerzési eljárás már sikerrel zárult ugyan, de az előzetesen 1,4 milliárd forintra becsült beruházás megvalósítására beérkező ajánlatok közül 1,7 milliárd forintos volt a legkedvezőbb, ennélfogva csaknem 360 millió forinttal kellett kiegészítenie a projekt büdzséjét az önkormányzatnak. Az, hogy honnan hova jutott pénzügyileg a piac felújítása, Horváth Attila szerint a tervezési és előkészítési munkálatok hibáinak eredménye. Erre mondta korábban Illés Károly, a szombathelyi közgyűlés Fidesz-KDNP frakciójának vezetője, hogy a jelenlegi baloldali városvezetés ne a problémákat keresse, hanem felelősségteljesen oldja meg a felmerülő nehézségeket, ahogy egykor a kormánypárti vezetésű önkormányzat is megoldotta ezeket. A frakcióvezető hozzátette azt is, hogy a mögöttünk hagyott években több mint 70 fejlesztést valósítottak meg, amelyek szinte mindegyike hordozott magában plusz költségeket.
De térjünk vissza a jelenbe. Most úgy áll a helyzet, hogy a piac már elkészült csarnokában erőteljesen penészesedni kezdtek a falak. Horváth Attila szerint ezt éppen a műszaki tartalom csökkentése okozza, ezen belül is az épület szigetelésének és szellőztetésének hiányosságai. A probléma megoldása érdekében aerobiológus végzi el a szükséges méréseket, a penész eltávolítását, a fertőtlenítést és a szükséges festési munkálatokat, melyek összköltsége 2 millió forint.
"A városvezetés elkötelezett abban a tekintetben, hogy végérvényesen véget vessen a következmények nélküli pénzszórásnak, az adófizetők által befizetett adó forintok felelőtlen elköltésének" - áll a Polgármesteri Hivatal Sajtóosztályának Vásárcsarnokkal kapcsolatos tájékoztatójában.
A felelőtlen pénzszórás felszámolását el is kezdhetik például saját házuk táján, a polgármesteri kabinetben, amely éves szinten 110 millió forintjába kerül az adófizetőknek. A jelenlegi 20 köztisztviselő bérköltsége 2021 januárjában több mint 9 millió forintra rúgott, amelyhez 1 millió 422 ezer forint munkáltatói járulék társult. Mindehhez csak halkan tesszük hozzá, hogy 2019 januárjában a kabinet személyi kiadása 7 millió 381 ezer forint volt, mivel akkor még Puskás Tivadarnak hívták Szombathely polgármesterét.
Nemény Andrásék, ha a fejlesztések plusz költségeiről van szó, akkor hátrafelé, az adóforintok csökkenésekor pedig felfelé mutogatnak. De mi a helyzet a közvetlenül lehívható uniós pénzekkel? De jól jönne az most...