Savaria hétköznapjai, avagy diákszínjátszók és Márton élete

Szita Róbert - Tóth Arnold • 2016. december 04., vasárnap •
A fiataloké volt a színpad péntek este az Agora Filmszínházban. Láthattuk Márton aranyát, Miss Saváriát és még cirkuszi játékokat is.
Savaria hétköznapjai, avagy diákszínjátszók és Márton élete

Puskás Tivadar polgármester köszöntötte az ifjú színjátszókat péntek este, a Savaria Moziban.  

Szent Márton éve hamarosan véget ér, fő célunkat azonban elértük, mindenki megtudta, hogy Szent Márton Szombathelyen született, illetve rengetegen megismerték szellemiségét, segítőkészségét – fogalmazott a város első embere, aki azt is hangsúlyozta, hogy 2016-ban mintegy 300 program közül választhattak a szombathelyiek és az idelátogatók. A rendezvények között pedig több olyan is szerepelt, ami a színjátszással függött össze. 

A megmérettetésen a fiatalok a szent életéből egy-egy történetet adtak elő, ezzel versenyeztek. Márton születésének jubileumi évfordulója alkalmából a szombathelyi iskolások 20-30 perces színpadi előadásokkal mutattak be mindennapi életképeket Szombathely antik korából.

Hat csapat került a döntőbe, a darabokat a Szabó Tibor színművész vezette zsűri a helyszínen véleményezte és döntött is a produkciók sorsáról.

Az I. díjat a Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 10.a osztály FIKUS CACTUS nevű csapata kapta, akiktől az Álomképek Savariából című produkciót láttuk.

A II. díjat a Kanizsai Dorottya Gimnázium TEATRUS CANIZSAICUS nevű csapata érdemelte ki, tőlük a Séta Savariában című előadást láthattuk.

SCOLA kategóriában az I.díjat a Reményik Sándor Evangélikus Művészeti Iskola REMÉNYLŐK nevű csapata kapta, akiktől a Márton kalanya címmel láttunk előadást, a II. díjat a Brenner János Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium GALLUS ÉS BARÁTAI nevű csapata vehette át, akiktől a Jókor az ókorban címmel láthattunk előadást.

A zsűri különdíját a KALÁSZ, a Katolikus Lányok Szövetsége Pompónia nevű csapata érdemelte ki, tőlük a Scola – Anno 35 címmel láthattunk előadást.

Az ŐrvidékHáz különdíját a Puskás Tivadar Fém- és Villamosipari Szakképző Iskola JENCIUS – CIRCUS MAXIMUS nevű csapata kapta, akik a Cirkuszi játékok Savariában című produkciót mutatták be

kapcsolódó galéria


közösség

további frisss

lap tetejére