Ez a lándzsás útifű, ami szintén jó sebek gyógyítására
Gyógyír a sebekre
A kereklevelű útifű hatása a lándzsás útifűéhez hasonlít. Andi sebekre ezt jobban szereti alkalmazni. Az oka egyszerű: nagyobb felületen fejti ki jótékony hatását, mert nagyobbak a levelei.
Természetesen ezzel kapcsolatban is akadnak sikertörténetek. Egy cukorbeteg néni nagylábujját amputálni kellett, az orvosok pedig nagyon féltek, hogy nem gyógyul majd a seb. Egy másik hölgy a lábán található fekély miatt pedig csak puha vászoncipőt tudott hordani. Mindkét esetben csodaszernek bizonyult a kereklevelű útifüves pakolás, ahogy Andi azt is elmesélte nekünk, hogy a csúnya rovarcsípések esetén is kiválóan alkalmazható a gyógynövény.
Kerek levelű útifű a sebek, csípések gyógyítója
Aranyos kis érdekesség, hogy a férfiak többsége még az eredmény láttán is azt mondja, hogy ez akkor is csak „hum-buk”. Míg a gyerekek – Andi tapasztalati szerint legalábbis – remekül megjegyzik, és bármikor újra alkalmazzák a gyógynövényeket.
Az alkalmazása egyszerű: a frissen szedett útifüvet meg kell mosni, majd a kés hátával kicsit megtörni. Ezután egy kötéssel a kezelendő felületre helyezzük. Akár egy éjszaka alatt látványos javulás érhető el vele!
Ez a katángkóró, aminek gyökere az úgynevezett cikória - gyakran keverik össze a búzavirággal
Cikóriától él a bél
A diétázó hölgyek nagy barátja a katángkóró, amit sokan talán összetévesztenek a búzavirággal. Gyökere a cikória, ami kiváló bélmozgató hatása révén felpörgeti az emésztést. Kiváló kiegészítője lehet bármely fogyókúrának. Elsősorban a porlasztott gyökeréből, és az alsóbb leveleiből szoktak teát készíteni.
Tudják, még mindig él a két fontos alapszabály: autóút mellől ne gyűjtsenek gyógynövényt, és felhasználás előtt alaposan mossák meg!