Vajon visszafordítható a hajhullás folyamata?

szponzorált tartalom (x) • 2023. március 15., szerda •
A férfiak egy része már fiatalabb korában kezdi elveszíteni hajkoronája egy részét. A tipikusan férfias hajhullás jellemzően a fejtetőn és a homlokhoz közeli részeken kezdődik, és sok esetben a teljes kopaszodáshoz vezet.
Vajon visszafordítható a hajhullás folyamata?

Az androgen alopecia, ahogyan a szaknyelv hívja a férfias hajhullást, általában genetikai okokra vezethető vissza, így azoknál a férfiaknál, akiknek családtagjai kopaszodtak, sajnos szinte biztos, hogy elkezdődik idővel a folyamat. Napjainkban azonban már van kíméletes megoldás a kopaszodás visszafordítására.

Férfias hajhullás ellen

Korai stádiumban lévő kopaszodás vagy extrém hajhullás esetén van remény a folyamat visszafordítására, mégpedig lézeres hajterápia segítségével. A férfias típusú hajhullás genetikai és hormonális változásai miatt történik a haj elvesztése.

Az Aesthetica Orvosi Központ lézeres hajterápiás kezelésével rövid idő alatt látványos eredmények érhetőek el, rendszeres beavatkozással. Ahhoz, hogy jobban megérthessük a kezelést, először is nézzük, hogy miért nem nő újabb hajszál a kihullottak helyére!

Az androgen alopecia betegségről

A betegség fokának megállapításához a Hamilton-Norwood skálát alkalmazzák, mely hét különböző stádiumra osztja a hajhullás fokát. A VII. stádiumban már a teljes kopaszság a jellemző. Sajnos a pubertás után bármikor megkezdődhet a folyamat, mely az 50 év alatti férfiak 50-60%-át érintheti, a férfiak 70-es éveire pedig már 80%-nál lehet extrém hajhullás.

Az első öt fázisban elkezdett kezelés során a hajvesztés üteme látványosan lassítható vagy akár vissza is fordítható. Az öt évnél hosszabb ideig tartó hajvesztés esetén is van remény, azonban itt javasolt más kiegészítőeljárást is alkalmazni, hogy eredményeket érjünk el. Az ultrahangos hatóanyagbevitel és a minoxidil kezelés tovább növelheti a hatékony hajnövekedést.

A hajnövekedés folyamata

Az androgen alopecia hormonális és genetikai változásokat indít el a szervezetben, melyek az idő előrehaladtával egyre erősödnek. Akiknél a genetika áll a betegség hátterében, azoknál a DHT hormon a haj növekedési szakaszát lerövidíti, ezáltal gyengébb, vékonyabb szálak képződnek, melyek nem képesek a felszínre törni.

A lézeres hajterápia segítségével a hajhagymák stimulálásra kerülnek, így serkentve a növekedést. Az aktivitás hatására képesek lesznek a megerősödött szálak kitörni. Az eljárás során az anagén fázisban ragadt hajszálak nem képesek annyi faggyút felvenni, mint amennyi termelődik, így a felesleg elzárja a hajszálak kivezetőjáratait. 

A lézerrel végzett tisztítással ezt az elzáródást is kezelni tudják, így könnyítve a hajszálak felszínre törését. Három-négy hetente javasolt az eljárás ismétlése, hogy a legoptimálisabb eredmény elérhető legyen. Szintén fontosak a fenntartó kezelések, mert csak így lehet az idő múlását kissé visszafordítani.
 

közösség

további frisss

lap tetejére