Négyéves állami finanszírozási ciklus zárul most le, ennek végeztével átvilágítják az akadémiák működését, ez az audit zajlik most – erről is beszélt a Nemzeti Sportnak adott interjújában Mészáros Lőrinc, amit a vg.hu is megírt.
A leggazdagabb magyar vállalkozó ezúttal a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiát működtető alapítvány kuratóriumi elnökeként nyilatkozott. Annak kapcsán tért ki a futballakadémiákra, hogy az újságíró szóba hozta: a futballakadémiák munkáját összefogó módszertani központ a sportállamtitkárságra került, és új, teljesítményorientált finanszírozási rendszer bevezetéséről hallani.
Ezt tehát Mészáros Lőrinc most megerősítette. Egyúttal azt is jelezte, hogy amikor ezen túl lesznek, akkor határozzák majd meg
a következő finanszírozási ciklus részleteit és sarokszámait.
Az egyik legfontosabb értékmérő, hogy milyen áron, milyen szinten tudják értékesíteni az akadémiák a tőlük kikerülő játékosokat. Erről azt mondta, hogy a transzferek mennyisége, értéke terén nem áll túl jól a magyar futball, de szerint ehhez a folyamathoz is idő kell. „Először újjá kellett építeni a magyar labdarúgást, és most, amikor egyre jobb eredményeket produkál a válogatott vagy akár a Ferencváros is, emelkedik a magyar játékosok ára, egyre inkább keresik őket a piacon” – értékelt.
Kérdezték a külföldi játékosok igazolásáról is, ami a vádak szerint azt jelzi, hogy az eredmény fontosabb a nevelésnél. Erre úgy reagált, hogy az ideális arányt, a megfelelő egyensúlyt kell megtalálni. Szerinte a saját nevelésű fiatalok fejlődését is szolgálja, ha tapasztalt, náluk magasabban jegyzett futballisták, adott esetben akár külföldiek is vannak a csapatban. „Ha csak az eredmény érdekelne bennünket, mondjuk mindenáron bajnokok szeretnénk lenni, lehet, hogy még több külföldi játékost hoznánk. Ha viszont csak saját nevelésű futballistákkal állnánk ki, és esetleg a kiesés ellen kellene küzdenünk, az sem szolgálná a fiataljaink fejlődését” – magyarázta.
Azt is megemlítette, hogy tőzsdei cégük, az Opus névadó szponzora lett az új eszéki futballstadionnak és a tulajdonos NK Osijeket is támogatja. Azt mondta, hogy szeret Eszékre meccsre járni, a város díszpolgára, az elismerést ráadásul előbb kapta meg tőlük, mint a szülőfalujában, Felcsúton. Azt is bejelentette, hogy az MBH Bank révén támogatjuk a magyar kerékpársportot is,
befektettünk egy sikeres olasz csapatba, amely már Team MBH Bank Colpack Ballan néven készít föl tehetséges magyar versenyzőket.
Végezetül közölte, hogy ő és a cégcsoportja összesen 17 milliárd forintot fordított sportra, kultúrára, jótékonyságra az elmúlt évben. Szerinte ez természetes feladata is kell, hogy legyen az ország legnagyobb magánkézben lévő cégcsoportjának.