Rogerset generációja egyik legjobb építészeként tartott számon, az általa képviselt építészeti stílus egyértelműen beazonosítható volt. Egy olasz építésszel, Renzo Pianóval együtt hozta létre a Pompidou Központot.
EZEN KÍVÜL NEVÉHEZ FŰZŐDIK A LONDONI MILLENIUMI DOME, AZ UGYANITT LÉVŐ LLOYD-PALOTA, VALAMINT A NEW YORK-I WORLD TRADE CENTER ÚJ, HARMADIK TORNYÁNAK ÉPÍTÉSE IS.
Rogers 1933-ban született Firenzében egy angol-olasz vegyes családban. 6 éves korában az Egyesült Királyságba költöztek. Itt, valamint később az Egyesült Államokban a Yale Egyetemen végezte tanulmányait. Ezt követően Norman Fosterrel, Wendy Cheesmannel és akkori feleségével, Su Rogerssel hozták létre a Team 4 nevű építészeti céget, amellyel mindössze négy éves fennállásuk komoly sikereket értek el az Egyesült Királyságban.
A Pompidout már 1977-ben építették meg Renzo Pianóval közösen. Az eleinte nem mindenkinek tetsző épületegyüttes azóta Párizs egyik legikonikusabb látványossága lett.
Rogerset 1991-ben Erzsébet királynő lovaggá ütötte, 1996-ban pedig bárói rangot kapott. 2007-ben sikerült elnyerie a Pritzker-díjat is, amelyet „az építészet Nobel-díjaként” tartanak számon.
Forrás: index.hu, (via CNN)
(Borítókép: Richard Rogers brit építész 1979. október 8-án Fotó: Evening Standard / Hulton Archive / Getty Images)