A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára kifejtette, pontosan mennyi profitra tettek szert ezek a vállalatok.
Az államtitkár a közösségi oldalára feltöltött videóban kifejtette, hogy a háború mindenki vállára nagy terheket pakol, mégis vannak olyanok, akik nagyon jól járnak ebben az időszakban - írta meg az origo.hu. Kifejtette, hogy
AZ OSZTRÁK OMV REKORDÉVET ZÁRT TAVALY. ADÓZÁS UTÁN 5 MILLIÁRD EURÓJA MARADT A CÉGNEK. A SHELL MINDEN IDŐK LEGNAGYOBB NYERESÉGÉT ÉRTE EL 40 MILLIÁRD DOLLÁRRAL. EZ TÖBB MINT A KÉTSZERESE A HÁBORÚ ELŐTTI PROFITJÁNAK.
Dömötör Csaba arról is szólt, hogy
A LONDONI SZÉKHELYŰ BP, A CÉG 114 ÉVES TÖRTÉNETÉNEK LEGJOBB BEVÉTELÉT ÉRTE EL: A NYERESÉG 28 MILLIÁRD DOLLÁR, AMI SZINTÉN KÉTSZERESE A 2021-ES PROFITJÁNAK.
Az államtitkár elmondta azt is, hogy
A FRANCIA TOTALNÁL IS REKORDBEVÉTEL SZÜLETETT, 20,5 MILLIÁRD DOLLÁROS TISZTA PROFIT.
AZ AMERIKAI CHEVRON 35 MILLIÁRD DOLLÁRNYI REKORDBEVÉTELRE TETT SZERT, AMI SZINTÉN DUPLÁJA AZ EGY ÉVVEL KORÁBBINAK.
Az államtitkár arra is felhívta a figyelmet, hogy
A MÁSIK AMERIKAI GIGACÉG, AZ EXXON 56 MILLIÁRD DOLLÁRT SEPERT BE, AMI SZINTÉN REKORD.
A nyugati olajiparban még egy cégnek sem volt hasonlóan magas éves nyeresége. Óránként olyan kétmilliárd forintot kerestek. Nem rossz
- szögezte le Dömötör, aki szerint a sort lehetne folytatni, de a lényeg mégis az, hogy "egészen jó kis üzlet ez a szankciósdi", és az abból sarjadó áremelkedés.
Nem nekünk, de a mi bőrünkre, merthogy közben Magyarországnak 4 ezer milliárddal nőtt az energiaszámlája. Ezt a cégeknek, a családoknak és a magyar államnak kell fedeznie. Nem jó ez így.
Kép: MTI