Személyes jelenléttel folytatódik a közel kétszáz Vas megyei fiatal vállalkozásának elindításában segédkező program – jelentették be sajtótájékoztatón, ahol a résztvevők az elmúlt egy évben megszerzett tudásuk jelképeként oklevelet is átvehettek. Babós Csaba, a szervező vállalkozásfejlesztési alapítvány ügyvezetője elmondta, hogy a tavaly júniusban indult képzésekbe egy kompetenciamérést követően kerülhettek be a fiatalok, egész pontosan azok, akik egy saját vállalkozás elindításához ötlettel, elképzeléssel rendelkeztek, álláskeresők voltak, és hajlandóak voltak tudásukat is bővíteni.
A kitartást és a sikerrel kecsegtető üzleti tervet több mint 4,5 millió forinttal honorálta az állam,
ebből részben egyévi jövedelmüket, részben eszközbeszerzéseiket finanszírozhatják a bátor üzletemberek. Az elmúlt egy évben alapvető vállalkozói ismereteket oktattak számukra, igaz, nehezített körülmények között folyt a képzés – hol jelenléti, hol online formában. Most ismét személyes részvétellel folytatódik a program, a lezárult képzést és tanácsadást most a mentortalálkozók követik.
A nyugat-dunántúli régióban összesen közel ezer fiatal vállalkozóvá válását segítette a program, Vas megyében kétszáz álom válhat most valóra – derült ki. Többségében a szolgáltatás szektorba tartozó szakmákban próbálnak szerencsét a résztvevők.
Magyar-Pintér Zsófia édesanyaként szembesült vele, amikor a kisfia bölcsődés korba lépett, hogy milyen nehéz megoldani a gyermekfelügyeletet azokban a családokban, ahol mindkét szülő dolgozik. – Úgy gondoltam, a mi térségünkben, Celldömölk környékén sem érheti hátrány azokat a gyerekeket, akiknek nem jut hely a bölcsődében, innen jött az ötlet, hogy
először nappali gyermekfelügyeletet vállalok egyéni vállalkozóként, majd később magánbölcsődét is szeretnék nyitni
– mesélt terveiről a Frisss.hu-nak Zsófia. Hozzátette: a járvány ideje alatt fokozott igény mutatkozott a gyermekfelügyeletre, ő is házhoz járt ezzel a szolgáltatással. – Már többen jelezték, hogy szükségük lesz rám, zömében 3-4 éves, elvétve alsó tagozatos iskolás gyerekek szülei – tette hozzá. A program nemcsak egyévi fizetését biztosítja, hanem eszközbeszerzésre is jutott belőle. A rendelkezésre álló pénzből a nagyobb gyermekek körében használható elektronikai eszközöket is vásárolt.
Fotós vállalkozást indított a forrásból Horváth Dániel, aki már évek óta dédelgette ezt az álmát. – Gyakorlatilag egy év haladékot kaptam ahhoz, hogy a saját lábamra álljak, ami nagy segítség az indulásnál – fogalmazott a fiatal vállalkozó, aki elmondta, hogy maga is régóta gyűjtögetett. – Nehéz volt az elmúlt év, senki nem akart megbízást adni fotózásra, sem munka nem volt, sem a jogszabályok nem engedték, hogy dolgozzak. Most már kezd mindenki fellélegezni, így talán eljött az én időm – tette hozzá Dániel. Esküvőket, rendezvényeket fotóz szívesen, de a legújabb terve a kisállatfotózás. –
Vásároltam egy komolyabb számítógépet, mert a régi már elavult volt, így könnyebb dolgozni, élmény lett a munka
– jegyezte meg a gencsapátiban élő fiatalember.
A program várhatóan folytatódik a jövőben, és a szervezők úgy készülnek, hogy az egy évig támogatott vállalkozások utóéletét is nyomon követik majd.