A kormány legújabb döntésével módosította a Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló kormányrendeletet.
Ennek értelmében a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII.törvény 80. paragrafus d) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva
A KORMÁNY ELRENDELI A FELHASZNÁLÁSI HATÁRIDŐ MEGHOSSZABBÍTÁSÁT 2022. SZEPTEMBER 30-IG.
A kormányrendelet 2021. november 9. napjától hatályos.
A Blikk ezzel kapcsolatban felidézi, hogy október végén még 150-170 milliárd forint körüli összeg szerepelt a magyarok SZÉP-kártya alszámláin.
Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti ügyekért felelős államtitkára a döntés kapcsán kiemelte, hogy
A SZÉP-KÁRTYA ZSEBEI KÖZTI ÁTJÁRHATÓSÁG NEMCSAK A MINTEGY EGYMILLIÓ FOGLALKOZTATOTTAT TÁMOGATJA, HANEM A TURIZMUST IS.
A SZÉP-kártyára történő feltöltések adatait ismertetve elmondta, hogy
AZ ELMÚLT ÉVEKBEN A FELTÖLTÉSEK 70 SZÁZALÉKA VENDÉGLÁTÁS ALSZÁMLÁRA, A 10 SZÁZALÉKA SZABADIDŐ ALSZÁMLÁRA ÉS A 20 SZÁZALÉKA SZÁLLÁSHELY ALSZÁMLÁRA ÉRKEZETT.
Ám ennek a megoszlásnak lényegében 2022. szeptember 30-ig nincs jelentősége, hiszen Széchenyi Pihenő Kártya egyes alszámláira utalt béren kívüli juttatás bármelyik másik alszámlánál meghatározott szolgáltatás kiegyenlítésére is felhasználható, így például a vendéglátás alszámlán összegyűlt összegből akár fürdő-, uszodabérlet is vásárolható, vagy a szállásdíj is kiegyenlíthető - mutatott rá Tállai András.
A kormány számos eszközzel segíti a turizmusban tevékenykedő vállalkozásokat, hiszen ez a koronavírus-válságnak leginkább kitett ágazat - húzta alá.
Az intézkedés annak ellenére szükséges, hogy az online pénztárgépek adatai már kedvező képet mutatnak. A vendéglátás forgalma ugyanis például 2021. október 30-tól november 5-ig tartó hét napban 16,6 százalékos növekedést mutatott a 2019. év azonos időszakához képest - tette hozzá.
Felidézte, hogy 2020. április 22-től 2021. december 31-ig tartó több mint másfél éves időszakban a kormány megfelezte a Szép-kártya adóterhét, ami tavaly április 21-én még 32,5 százalék volt, az azóta már csak 15 százalék. Az adókönnyítés idén összességében 41 milliárd forintot hagyhat az érintetteknél.
Az államtitkár megjegyezte, hogy a Szép-kártyát érintő kedvező változások címzettje nemcsak a turisztikai ágazat, hanem a magyar lakosság, a családok, hiszen a zsebek közti átjárhatóság, a csökkentett adó, a megemelt keretösszeg egyre többek pihenését, rekreációját biztosítja.
Forrás: origo.hu