Elérzékenyült szülők, diákok hívták ma a Kanizsai Dorottya Gimnázium tanárait, hogy köszönetüket fejezzék ki azért a gesztusért, amellyel az iskola pedagógusai bizonyos mértékig pótolni szerették volna a pótolhatatlant, azaz a ballagást. A gimnázium tanári kara a végzősöket egy tanárhimnusszal lepte meg csütörtökön, amely megtekinthető a KDG honlapján. Lovassné Vass Enikő pedig a korábbi ballagások alapján készített egy hangulatos összeállítást. "Ezek reggel jelentek meg, valamint én is írtam egy ballagási beszédet, amelyet csak a végzősök kaptak meg. Próbáltam megidézni ennek az emelkedett eseménynek a pillanatát, hangulatát az ilyenkor nyíló virágokkal, amelyek minden esztendőben elárasztják illatukkal a tantermeket. A virágok mellől nem hiányozhatott természetesen a tarisznya sem, a benne lévő sóval, földdel, pénzérmével, hiszen ezek is rendkívül fontos jelképei egy ballagásnak.
Arra biztattam a végzősöket, hogy énekeljenek otthon, családi körben ballagási dalokat, öltözzenek ünneplőbe, beszélgessenek az elmúlt 4 évről, múltról, jövőről, a terveikről, álmaikról, így téve ünnepélyessé a jeles napot"
- mondta el érdeklődésünkre Merklin Ferenc, a Kanizsai Dorottya Gimnázium igazgatója, aki beszélt arról is, hogy ugyancsak ballagáskor adnak át elismeréseket mindazoknak, akik kimagasló munkát végeztek tanulmányi vagy sportversenyeken, és jelentős eredményeket értek el közösségépítés terén. Ezeket az okleveleket idén valószínűleg majd a bizonyítványok átadásakor osztják ki.
Az iskola gőzerővel készül a hétfői érettségire. Merklin Ferencet éppen plakátolás közben értük utol. "Az előírásoknak megfelelőn lépten-nyomon próbáljuk figyelmeztetni a diákokat a szabályok betartására. A padokat már beállítottuk a termekben, hogy megfelelően, kellő távolságra tudjon helyet foglalni 10 ember. Közel 130 érettségizőnk van, akikhez még társulnak mások is, hiszen gimnáziumunk egy speciális intézmény. Speciális, mert emelt szintű érettségiztető iskola vagyunk, ennélfogva több intézményből fogadunk majd diákokat. Aztán vannak nálunk esti gimnáziumban érettségizők - ez minimális létszám - és a kormányhivatal által szervezett érettségizők köre is hozzánk érkezik. Ebbe a kategóriába tartoznak azok, akik már nem tanulnak gimnáziumban, hanem felnőtt fejjel valamelyik vizsgájukat újra akarják írni. Ennek eredményeképpen az első napokban 160-180 között mozog majd az intézményünkben érettségizők száma" - tájékoztatta a Frisss.hu-t Merklin Ferenc, a Kanizsai Dorottya Gimnázium igazgatója.
Mindenképpen üzenni akar és erőt önteni diákjaiba a Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium tanári kara is. A tervek szerint az iskola bejáratánál képmontázs és egy biztató szavakat tartalmazó molinó szól majd a végzősökhöz. "Mi ezt egy meglepetésnek szántuk a gyerekeknek, hogy ez fogadja őket május 4-én, hétfőn, amikor odaérnek az intézmény kapujához és föltekintenek az általunk készített molinóra. Már kihelyeztük azt a fotómontázst, amelyet Benkő Péter készített számunkra az előző évek szalagavatóiból, vicces képeiből válogatva" - nyilatkozta lapunknak Véghné Busics Hilda igazgató, aki szerint az elmúlt hónapokban kialakult helyzet biztosan rányomja bélyegét az érettségire, a teljesítményekre. "Nem volt meg a személyes kontaktus. Diákjaink megszokták azt a családias, zártabb közeget, ahol nap mint nap bizalommal fordulhattak osztályfőnökeikhez, tanáraikhoz, az atyákhoz, de még apát úrhoz is. Azt is el kell mondanom, hogy nálunk a szerenád is olyan alkalom, hagyomány volt az elmúlt évek során, amelynek keretében a Díszteremben összegyűlt összes végzősünket vendégül láttuk. Ez is nagyon hiányzik, ahogy a hálaadás is. Hálát adni azért, hogy az elmúlt 4-5 év során a gyerekekből felnőttek váltak. A ballagás alkalmával a Székesegyház kapujában minden végzősünket meg szoktuk ölelgetni. Nagyon hiányzik.
Szeretnénk pótolni, ezért amennyiben a járványügyi helyzet elmúlik, és a korlátozásokat feloldják, talán már júniusban módunk nyílik arra, hogy akár szűkebb körben elbúcsúzzunk diákjainktól. Most viszont az érettségi van napirenden, ami idén sajnos csak egy körös.
Az írásbeliken áll vagy bukik minden, hiszen javítási lehetőség a szóbelin ezúttal nem lesz. Nagyon várjuk, hogy túl legyünk rajta, mert a bizonytalannál nincs rosszabb és érzem, hogy ezt a gyerekek is így gondolják. Lehetőségeinkhez mérten, amit tudtunk, azt megtettük. Nagyon bízom abban, hogy hozzák a jó formájukat, és remélem az a meglepetés, ami várja őket hétfőn reggel, talán kicsit oldja majd a feszültséget" - fogalmazott Véghné Busics Hilda, a Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium igazgatója.