A járvány idején a lelkipásztorok keresték a lehetőséget, hogy híveikkel tartsák a kapcsolatot online közvetített szentmisék formájában. A toronyi plébánia területén is követhették a hívek ebben a formában a szertartásokat, de ezenkívül is igyekezett a plébános, dr. Perger Gyula, hogy a hívekkel a hatósági előírásokat betartva találkozni tudjon.
Nagyszombaton körbejárt mind a négy községben, és megszentelte az ablakpárkányokra kitett vagy a házak bejáratához kihozott ételeket. Az esti - hívek részvétele nélkül bemutatott- szentmise időpontjában pedig égő gyertyák kerültek az ablakokba mind a négy községben, illetve egy időben szólaltak meg a harangok negyed órán keresztül Bucsuban, Dozmaton Sében és Toronyban, jelezve Krisztus feltámadását, s egyben jelképezve a négy község összetartozását.
Anyák napjához kapcsolódóan pedig - kihasználva a templomtoronyba beépített harangjáték hangosító szerkezetét - esti imára hívta a plébános a község lakóit, akik házuk bejáratánál állva bekapcsolódtak a közös imába.
Immár kilenc éve hagyomány ezekben a községekben, hogy minden hónap 13-án fatimai engesztelésre gyűlnek össze a hívek. A jelenlegi egyházi rendelkezés szerint nagyobb összejövetel és körmenet nem tartható. Gyula atya nem szerette volna ezt a hagyományt megszakítani, ezért elmondása szerint „eddig a hívek jöttek a Szűzanyához minden hónap 13-án, most a járványveszély idején a Szűzanya megy el mindenkihez”. Ugyanis a fatimai Szűzanya szobra vonult végig mind a négy község valamennyi utcáján szerda este, s a hívek a házuk kapuja előtt fogadták az imádság és ének kíséretében elvonuló szobrot, ablakaikat pedig virággal díszítették a Szűzanya iránti tiszteletből.