Gondoskodjon a biztonságról füstgátló ajtók segítségével!

szponzorált tartalom • 2020. február 24., hétfő •
A füstgátló ajtók kifejezetten biztonságosak és népszerűek, hiszen a segítségükkel tökéletesen kizárható a füst az adott helyiségből. Ismerje meg a füstgátló ajtók tulajdonságait és előnyeit, majd gondoskodjon a megfelelő biztonságról!
Gondoskodjon a biztonságról füstgátló ajtók segítségével!

A forró füst kizárásával elkerülhető a fulladásveszély

Ha egy épületben tűz keletkezik, akkor a legnagyobb veszélyt a füstök és a forró gázok jelentik. Az oxigén ugyanis rendkívül mérgező szén-monoxiddá változik, és a fulladásveszély esélye jelentősen megnövekszik. Sajnos a füst számos esetben már olyan mértékű, hogy szinte átláthatatlanná teszi a helyiségeket. Az épületben tartózkodó emberek így nem képesek megfelelően tájékozódni, és a kijárat megtalálása is komoly erőfeszítést igényelhet.

A hatalmas mennyiségű füst felhalmozódása még a saját lakásban is gondot jelent a tájékozódásban. Egy gyárkomplexumban vagy bevásárlóközpontban tűz esetén az óriási füst miatt még nagyobb problémát okozhat a kifelé vezető út megtalálása. A füst mellett az extrém hőmérséklet pillanatok alatt elégetheti a léghólyagocskákat, így a tüdő már nem lesz képes oxigént felvenni. A halálos szerencsétlenségekkel járó tűzesetekben a tragédia okát legtöbbször nem a tűz, hanem az oxigénhiány okozza. A balesetek megelőzése érdekében célszerű füstgátló ajtókat felszerelni, hogy a füst ne jusson be a helyiségekbe. A record DFA 127 tűzgátló ajtó segítségével teljes mértékben biztosíthatja a helyiségben tartózkodók épségét tűz és füst kialakulása esetén egyaránt.

Önműködő ajtók, amelyek védelmet nyújtanak a füst ellen

A tanúsítvánnyal rendelkező record füstzáró ajtók, illetve az ajtó meghajtások tökéletesen alkalmasak a bejáratok automatizálására. Tűz- és füstjelzés esetén az ajtók azonnal záródnak, és legalább 30 percig teljes védelmet biztosítanak. Így a tűz keletkezéséhez szükséges feltételek nem alakulnak ki, és a bent lévők biztonságban várhatják a segítségnyújtást.  

Dupla ajtók esetében az automatikus zárás egyszerűen beállítható az átfedő (SFR) ajtókkal kombinálva. Ilyenkor az oxigén tűz felé történő áramlása jelentősen lelassul, illetve a forró füstgázok is lassabban terjednek az épületben. Az oxigén és a füstgázok lassabb áramlásának köszönhetően természetesen a tűz is sokkal lassabban terjed. Így a szabad menekülési utakat tisztábban láthatják az épületben tartózkodók, és gyorsan elhagyhatják a tűzeset helyszínét.

Érdemes még kiemelni a légmentesen zárt és füst ellen védelmet nyújtó ajtókat is. Ilyen jellegű ajtó használata akkor szükséges, ha a biztonságos környezet mellett a higiénia is meghatározó szerepet játszik. Az egészségügyi komplexumokban és laboratóriumokban, illetve az élelmiszer-feldolgozó helyszíneken elengedhetetlen a légmentesen zárt és füst ellen védelmet kínáló ajtók alkalmazása.

 

közösség

további frisss

lap tetejére