Szombaton újabb cikket közölt a 444 a már ismert közvélemény-kutatásról, amelyben ezúttal a felmérés hátteréről írnak. Ahogy arról már írtunk, csütörtökön a portál megszellőztetett egy ellenzéki politikusok asztalára lerakott kutatást, amely szerint a Fidesz magabiztosan vezet az összefogott baloldallal szemben.
Vészharangok
A közvélemény-kutatás futótűzként terjedt végig a magyar közvéleményben, számos ellenzéki politikus is kommentálta az eredményeket. Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke úgy fogalmazott, „semmilyen realitása nincs a nap folyamán megjelent kutatásnak”. Márki-Zay Péter úgy fogalmazott, "komolytalan" a kutatás, és azt állította, hogy az ellenzékből „egy fillért sem” költöttek a szóban forgó kimutatásra. Érdekesség, hogy ezzel ellentétben Schmuck Erzsébet LMP-társelnök arról beszélt: az egyesült ellenzék kampánystábja rendelte meg azt.
444: Ne ránk haragudjanak
Szombati cikkében a fentebb összeszedett ellenzéki megnyilvánulásokra reagálva a portál azt írja: azért, hogy bemutassák a hangulatot, közölték, hogy a cikk megjelenése előtt egy nappal milyen mérési adatokkal szembesültek az összefogás pártjai.
Igen, azokkal, amik oda voltak írva. Igen, ezt ők maguk rendelték, egy prezentáció keretében ismerkedtek meg velük a pártok delegáltjai, akik az anyagot aggódva küldték tovább a vezető testületeiknek”
– írják, hozzátéve: a cikkük szempontjából az volt a fontos, hogy láthatóvá tegyék, mi foglalkoztatja az ellenzéket, hiszen erről szólt alapvetően az írás.
„Majd igazítják tovább”
A portál kitér arra is, hogy Márki-Zay Péter a Szabad Európának adott interjújában – melyben többek között ellenzéken belüli árulókról és miniszterelnökjelölt-cseréről beszélt – azt mondta a számokról, hogy „nem hiszem el”, mert „ezek nyers adatok”. A 444 szerint a baloldali pártok ezeket a számokat vitatták meg a héten, és mint cikkükben fogalmaznak,
úgy tűnik, végül arra jutottak, hogy ez nem volt jó mérés, vagy nem pont úgy volt jó, ahogy eljutott a politikusokhoz, majd rendelnek újakat, igazítják tovább.”
Írásukat azzal zárják, hogy aki az ellenzékért aggódik, „nem érdemes a sajtóra haragudnia”, amiért írnak egy ilyen kutatásról. „Hiszen a vezetőjük szerint sincs minden a legnagyobb rendben” – summázza a portál.