Erkölcsi mélyponton a városvezetés: Czeglédy-lista készül

• 2022. január 29., szombat •
Aláírásgyűjtésnek álcázza a most indított adatbázis-építést a baloldal, amellyel csak a szavazótáborukat igyekeznek aktivizálni, és ezzel Czeglédy Csabát próbálják győzelemre segíteni – mondta pénteki sajtótájékoztatóján Melega Miklós kereszténydemokrata önkormányzati képviselő.
Erkölcsi mélyponton a városvezetés: Czeglédy-lista készül

A jobboldali politikus szerint a városvezetésnek nem elég a közelmúltban érkezett több mint 1,2 milliárd forintos állami kompenzáció, még többet követelnek, és erre hivatkozva gyűjtenek most aláírásokat. – A kormányzatot próbálják rossz színben feltüntetni, és a baloldali szavazótábort igyekeznek aktivizálni. Az aláírásgyűjtésnek nyilvánvalóan az a célja, hogy saját támogatóik adatait megszerezzék, és egy olyan adatbázist építsenek, amelyet a szavazás alkalmával felhasználhatnak. Ezzel is Czeglédy Csabát igyekeznek győzelemre segíteni – mondta Melega Miklós.

Felhívta rá a figyelmet, hogy Nemény András a 2019-es önkormányzati választásokon még elhatárolódott Czeglédy Csabától, legutóbb is inkább Ungár Pétert támogatta. Azóta viszont feladta az álláspontját, és beállt Czeglédy mögé, egyértelmű jelét adva, hogy közösséget vállal vele. A KDNP-s képviselő szerint ezzel a döntéssel egy erkölcsi mélypontra érkezett a baloldali városvezetés, amelynek soraiban egyébként több jogász is helyet foglal. Mint mondta, a rendszerváltás óta nem volt rá példa a városban, hogy egy korábban jogerősen elítélt egyént indítottak volna jelöltként országgyűlési választáson. Czeglédyt 2002-2003-ban ítélte el a független magyar bíróság, akkor, amikor a baloldali Medgyessy-kormány vezette az országot. Mint ismert, folytatólagosan elkövetett adócsalásért, magánokirat-hamisításért és számviteli fegyelem megsértéséért jogerősen szabadságvesztésre ítélték. - Czeglédy Csabát jelenleg még súlyosabb gazdasági bűncselekménnyel, bűnszervezetben elkövetett 6,5 milliárd forint kárt okozó költségvetési csalással vádolják, és ismét büntetőeljárás folyik ellene – fogalmazott Melega Miklós. Hozzátette: amennyiben bűnösnek találják, a hatályos törvények szerint akár 20 évig terjedő szabadságvesztésre is ítélhetik.

Végül feltette a kérdést: ez esetben hogyan néz majd a szombathelyi polgárok szemébe a polgármester, és milyen fényt vet ez az ügy Szombathelyre?

közösség

további frisss

lap tetejére