Közösen tartott sajtótájékoztatót szerdán dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő és Kiss Gábor Boldizsár, a Magyar Művészeti Innovációs Központ szombathelyi telephelyének vezetője. Bejelentették: a most hétvégi adventi programsorozattal visszahelyezik az intézményt a város kulturális térképére, egyfajta színfolt kívánnak ismét lenni, és nem utolsósorban hagyományt kívánnak teremteni. Összesen 18 különböző programelem, benne hat koncert várja a szombathelyi és Vas megyei közönséget december 17-én, pénteken 17 órától 19-én, vasárnap délutánig az MMIK előtti téren és az aulában.
Ami a közeljövőt illeti: nemcsak a nagyszínpadon lesznek rendszeresen színházi előadások, hanem elindul a TérZene program is. Szilveszterkor a Savaria Brass búcsúztatja az évet, januárban minden pénteken, később pedig kéthetente lesznek koncertek az MMIK-ban.
A térség országgyűlési képviselője a működés újraindításának előzményeiről beszélt. Dr. Hende Csaba elmondta, Nemény András polgármesterrel egyetértésben kezdeményezte, hogy a kormány mentse meg ezt az intézményt, ami meg is történt. Az állam átvette a finanszírozás terhét a várostól, így ismét üde színfoltja lehet a szombathelyi kulturális életnek.
A sajtótájékoztatón megtudtuk, hogy itt folytatja a munkát a Mesebolt Bábszínház, a Lorigo TSE és az Ungaresca Táncegyüttes, de a korábban kiköltözött művészeti együttesek is visszaköltöztek - összesen további 16 mozgásos csoport és más szakkörök -, bár az épület felújítása még nem történt meg. Kiderült: az építőipar leterheltsége miatt egyelőre az előkészítésnél tartanak, a tető vízszigetelésének elkészült a műszaki leírása, és ugyancsak ebben a fázisban vannak a földszinti mosdók is. Itt új, kibővült vizesblokkok lesznek. Teljesen felújítják a villamos hálózatot, ez főként a színházterem használata miatt fontos, és végül a dísztér rendbetétele is megtörténik majd.
Ami az épület működtetését illeti: az már most rezsiköltség-megosztás alapján történik. A cél az, hogy az MMIK rámutasson: nemcsak kistelepülési szinten, hanem a nagyvárosi környezetben is fenntartható egy befogadó színházként is funkcionáló közösségi színtér úgy, hogy közép- és hosszú távon mindenki a saját energiáját hozzáteszi, a költségeket megosztja - hangzott el. Egyfajta pilot projekt ez a konstrukció - mondta az MMIK vezetője -, azaz egy próba, ami más városok számára is minta lehet.