„Németországnak kettős migrációs problémája van: túl kevesen jönnek. És túl sokan lépnek le. Nyolc év után először 2020-ban nem növekedett a népesség. A honosítások száma 15 százalékkal csökkent – jelentette a Szövetségi Statisztikai Hivatal. Németország felszámolja magát?
Persze sokan vannak, akik nem szomorkodnak, ha kevesebb a külföldi.
A 2015-ös menekültválság óta a bevándorlás sokak számára stresszfaktor, teher, fenyegetés.
Horst Seehofer szövetségi belügyminiszter »minden probléma ősanyjának« nevezte a migrációt. Friedrich Merz számítása szerint a menekültek nélkül 2016-ban egymillióval kevesebb embernek kellett volna munkanélküli-segélyt fizetnünk. Az egész vita azt a kérdést kerülgeti, hogy hogyan lehetne korlátozni a bevándorlást.
Szerintem ez az eszmecsere valóságtagadás.
Valójában reggeltől estig az ellenirányú kérdésről kellene beszélnünk: hogyan érhetjük el, hogy nem kevesebb, hanem több bevándorló jöjjön Németországba? Ezt nem a multikulti-aktivisták követelik, hanem komoly szakértők, akik a gazdasággal és a társadalmi biztonsággal foglalkoznak.
Amikor hamarosan nyugdíjba mennek a legmagasabb születésszámokkal rendelkező években születettek, fordulathoz érkezünk. A keresők mostani 44 milliós száma csökkenni fog, méghozzá 2060-ig akár 25 százalékkal is. A Szövetségi Statisztikai Hivatal hűvös precizitással számolta ezt ki. Az idősek száma ellenben növekedni fog. Nincs olyan ellátórendszer a világon, ami képes lenne ezt kezelni. Főleg a német nyugdíj- és egészségkasszák nem, amik amúgy is egy hólabda sajátosságait viselik magukon.
De van egy eszköz, ami segít az összeomlás megelőzésében: több százezer ember bevándorlása évente.
Németországnak vörös szőnyeget kellene a kvalifikált munkaerő lába elé gurítania. De a képzetlenek is integrálhatók. A nyugdíjrendszer körülbelül minden hatodik befizetője nem rendelkezik német okmányokkal. A társadalombiztosításban részesülő külföldiek teljes munkaidőben átlagosan bruttó 2600 eurót keresnek havonta. Ami Friedrich Merzet illeti: igen, múlt nyáron tényleg egymillió menekült élt segélyen. De minden második keresőképes embernek, aki 2015 óta Németországba jött, már van munkája.”
A nyitóképen: Fatuma Musa Afrah szomáliai emberjogi aktivista a bevándorlást pártoló szervezetek tüntetésén, amelyen a görögországi befogadótáborokban tartózkodó illegális bevándorlók Németországba engedését követelik Münchenben 2020. szeptember 20-án. MTI/EPA/Alexander Becher