A napokban jelentek meg a vagyonnyilatkozatok, amelyek a politikusok vagyoni helyzetét tárják a széles nyilvánosság elé. Czeglédy panaszkodhatna: bár a tavalyi dokumentum szerint ügyvédi irodájából 6 millió forint osztalékot vett ki, ez évi nyilatkozata már csak 1,5 millió forintról szól. Azonban mégsem búslakodhat: az adóbűnügyben érintett Human Operator nevű cége a nyilvános cégbeszámolók szerint
körülbelül 1,5 milliárd forintot tett eredménytartalékba. Ebből Czeglédynek saját bevallása szerint 420 millió forint jutna.
Hogy mennyi ez a pénz? Nos, utánaszámoltunk: a nettó átlagkereset 2021-ben 281 ezer forint volt. 420 millió forint ennek épp 1494-szerese, vagyis azt 12-vel elosztva (ennyi hónap van egy évben) 124 jön ki. Vagyis hazánkban egy átlagembernek épp 124 évet kellene dolgoznia azért, hogy ezt az összeget megkeresse. Ez nyilván lehetetlen, ezért inkább úgy számolhatunk, hogy
124 ember egyévi fizetése az összeg.
Amikor a Human Operator ellen a nyomozók eljártak, aranyrudakat találtak. Czeglédy Csaba tagadta a Human Operator Zrt. ügyében a Kecskeméti Törvényszéken folyó tárgyaláson, hogy egy osztrák bankfiókban talált, nagyságrendileg tízmillió forint értékű aranylemezek a magánvagyonát képeznék – adta hírül valamikor a tudósítás.
Az azóta az ügyvédkedéstől is eltiltott vádlott, Czeglédy állítása szerint az aranytömbök a Human Operator Zrt. megtakarításainak egyik formája, a vásárlásról pedig az igazgatóság tagjai döntöttek, ő pedig csak a némettudása miatt vett részt a tranzakcióban.
A helyzet ugyanakkor az, hogy a cégnek több mint negyedrészben tulajdonosa volt, illetve a nyilvános cégbeszámolókban Czeglédy az igazgatóság elnökeként szerepel.
Ha pedig a vagyonnyilatkozata szerint a céggel szemben 420 millió forint követelése van, akkor vajon mégis kié lehettek az aranyrudak?
Kép: MTI