Múlt és jelen
A dohányzás körülbelül az 1600-as évek környékétől van jelen a világ életében, és bár az elején azt tartották, hogy élénkítő hatása mellett nem káros az egészségre, ez az állítás idővel megdőlt. Valószínűleg Kolumbusz, aki megismertette a világgal a dohányt, nem gondolta azt, hogy több évszázadon keresztül átívelő, igencsak gyorsan függőséget kialakító szokást teremt. Eleinte egyáltalán nem tulajdonítottak jelentőséget a káros hatásainak, azonban idővel rá kellett jönnie az embereknek arra, hogy a dohányzás káros és jelentősen rövidíti az életet.
A passzív dohányzás jelentése az, hogy valaki nem cigarettázik, de mégis arra kényszeríti a környezete, hogy szívja az ebből eredő füstöt. Bár többen azt gondolják, hogy ez kevésbé káros az egészségre, mint az aktív dohányzás, sajnos a füstben lévő káros anyagok így is bejutnak a tüdőben és elkezdik annak pusztítását. Emellett gyakori tünet a fejfájás, a köhögés, a légszomj, az orrfolyás és a szemirritáció.
Mi a megoldás?
Az egyik megoldás, amivel csökkenthetjük a passzív dohányzást, hogy leszokunk a cigarettáról vagy legalábbis annak hagyományos verziójáról. Bár az egészség szempontjából ez lenne a tökéletes, mégis az emberi tényezőket figyelembe véve nagyon jó szolgálatot tehetnek a különféle hevítőkészülékek és a hevítőrudak. Mivel ebben az esetben nem keletkezik füst, hiszen nem jön létre égés, így a felszabaduló káros anyagok nem kerülnek a levegőbe, azaz mind az aktív, mind a passzív dohányzás elkerülhető.
A Finom Füst kínálatában számos hevítőrudat találunk, amik közül bár az első tartalmaz függőséget okozó nikotint, addig a második teljesen természetes, teaalapú készítmény. Ezek azok, amiktől nem lesz füstszagunk és kellemetlen a leheletünk.
Napjaink legszomorúbb tapasztalata az, hogy a passzív dohányzást elszenvedők jelentős többsége gyermekkorú, és azon belül is a kifejezetten kisgyermekeket érint a probléma. Ez abból fakad, hogy a családokban a dohányzó fél által kifújt füstöt vagy épp a cigaretta füstjét a vele együtt lakók is szívják. Persze ezt nagyban befolyásolja az, hogy mennyi ideig tartózkodik egy-egy személy a dohányzó közelében, és mennyi ideig van kitéve passzív dohányzásnak.
A másik megoldás, amivel elkerülhető a passzív dohányzás, hogy zárt térben nem dohányzunk, így nem kényszerítjük rá senkire azt, hogy akarata ellenére szívja a cigifüstöt.