90 évesen, Covid-betegség után nyert vb-érmet Feri bácsi!

HV • 2024. augusztus 15., csütörtök •
Az ismert szombathelyi veterán atléta, a 90 éves Homonnay Ferenc ismét kitett magáért a Szenior Atlétikai Világbajnokságon. A svédországi Göteborgban rendezett vb-n 100 méteres síkfutásban a 90+ évesek kategóriájában ezüstérmet nyert! Ráadásul nem mindennapi előzmények után.

Tegnap rendezték a világbajnokságon a sprintszámokat, ahol ismét megmérette magát az elnyűhetetlen Haladás VSE-atléta, Homonnay Ferenc. A júniusban 90. életévét betöltő sportember a 100 méteres síkfutásban a 2. helyen végzett, tovább bővítve ezzel gazdag éremkollekcióját.

A történet hátteréhez hozzátartozik, hogy a mindig vidám Feri bácsi születésnapjára kapta ajándékba az utazást, illetve a részvételi lehetőséget. Hihetetlennek tűnik, de igaz, hogy felkészülését betegség hátráltatta. Alig 3 hónappal ezelőtt egy Covid-fertőzés - súlyos izomgyulladással, két és fél hetes kórházi kezeléssel járó - következményeivel kellett megvívnia. Homonnay Ferenc azonban igazi sportemberként nem adta fel, felgyógyult, és most Göteborgban egy gyönyörű éremmel köszönte meg az ajándékot.

Homonnay Ferenc egykor atlétikában a Szombathelyi Dózsa, majd a Haladás színeiben magyar bajnokságot nyert, de igazán nagy sikereket később, a veterán versenyeken aratott. A legendás „Dobópápa”, Németh Pál invitálására 41 éve, 1983-ban indult el először veterán versenyen. Innen számítva egészen napjainkig nélküle nem rendeznek fontos veterán atlétikai versenyt. Az 1989-es dániai veterán világjátékokon 100 méteren diadalmaskodott. Ezenkívül számos elsőséget szerzett még 200 méteren, távolugrásban, sőt még súlylökésben is.