Az ELTE Etológia Tanszékének legújabb kutatása abban különbözik, a külföldön elvégzettekhez képest, hogy a kérdőíves és önbevallásos módszerek mellett vizsgálatokkal is alátámasztották állításukat. A kutatásba 18 és 26 közötti egyetemistákat vontak be, akiket egy szobába terelve három percre magukra hagytak. A nyolcvan résztvevő felétől valamilyen indokkal elvették a telefonját és egy szekrénybe zárták. Viselkedésüket figyelték, rögzítették, amiből kiderült, hogy többen kivették a telefonjukat a szekrényből, mások zavartan, feszülten viselkedtek.
„Ez egy általános jelenség, ami lehet, hogy valakinél megerősödik annyira, hogy telefonfüggőségig fajul. De a kötődést semmiképp sem hívhatjuk betegségnek” – mondta Dr. Konok Veronika, az ELTE TTK Etológia Tanszékének tudományos munkatársa. Azt is hozzátette, hogy a kutatásban résztvevők nem voltak tudatában saját stresszes viselkedésüknek.
A kutatás legnagyobb felfedezése az, hogy hasonlóan kötődünk a telefonunkhoz, mint ahogy egy másik emberhez, így annak hiánya frusztrációt kelt az emberben és stresszes lesz.
via ripost.hu