Összesen 50 millió forinttal támogatta a Markusovszky Kórház eszközbeszerzését a városi önkormányzat. A két új berendezést sajtótájékoztató keretében mutatták be a média képviselőinek.
Nagyon fontos dolog, hogy enyhe túlzással élve szinte hetente tudunk a Markusovszky Kórház egy-egy újabb fejlesztéséről, gyarapodásáról beszámolni. Ám szerintem legalább ennyire lényeges, hogy a kormány döntésének értelmében újabb béremelés történt az egészségügyben. A tavaly novemberi bérrendezést követően újabb 8 százalékos emelésnek örülhetünk, ez összességében 16 százalékot jelent. Emellett a szombathelyi intézményben a karácsonyi ünnepek előtt a szakdolgozók bruttó 30-60 ezer forintos egyszeri külön juttatásban részesültek. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy az egészségügyben történelmi léptékű béremelési hullámnak lehetünk tanúi – fogalmazott Hende Csaba. Az országgyűlési képviselő ezt követően arra emlékeztette a megjelenteket, hogy korábban, a baloldali kormányok idején ezek a bérek lényegesen alacsonyabbak voltak, „köszönőviszonyban” sem voltak a jelenlegiekkel.
A városi önkormányzat annak ellenére támogatja éves szinten tízmilliókkal a Markusovszky Kórházat, hogy a fenntartó az állam. Szakmai javaslatokra stratégiai célok megvalósításához nyújtunk segítséget – jelentette ki Puskás Tivadar polgármester, aki elmondása szerint minden olyan fejlesztésnek nagyon örül, amelynek köszönhetően a szombathelyi betegellátás színvonala emelkedni tud.
A sajtótájékoztatón a kórház igazgatója, professzor dr. Nagy Lajos, valamint dr. Kecskés László, a mellkassebészet osztályvezető főorvosa mutatta be a két frissen vásárolt készüléket.
A 3D Torakoszkópos műtéti torony jelentős segítséget nyújt a mellkassebészeti műtétet végző orvosoknak. A háromdimenziós képalkotású műszernek köszönhetően a sebész gyorsabban és pontosabban képes tájékozódni a mellüregben. Ilyen berendezés az országban egyedül a Markusovszky Kórházban van és főként a korai stádiumban lévő tüdődaganatok eltávolításánál kaphat majd jelentős szerepet.
A JET lélegeztetőgépet az aneszteziológiai és intenzív osztályon használják majd. Első sorban a gégészeti műtéteknél.