Sok tényező befolyásolja az egyetem jövőjét, hiszen egyre kevesebb a gyermek, a felnőttoktatásnak pedig illik alkalmazkodnia a változó világhoz - fogalmazott Horváthné Molnár Katailn a műsorban. Hozzátette, megtartják és tovább erősítik a nagy hagyományokon alapuló pedagógusképzést, és mindenképpen szükség van a Természettudományi Karra is. Mint mondta, utóbbinak speciális útja, feladata lesz, mert új profillal ide csatlakozik be a gépészmérnök oktatás.
Sűrű, tárgyalásokkal teli időszakon vannak túl az egyetem és az önkormányzat képviselői, ugyanis gyorsan kellett reagálniuk. A helyi cégek, nagyfoglalkoztatók azt kérték, legyen gépészmérnökképzés Szombathelyen.
Molnár Miklós gazdasági ügyekért felelős alpolgármester kifejtette, 2008 és 2012 között ötszáz mérnököt vett fel a város hat nagyfoglalkoztatója, és a következő három évben további háromszázra lenne szükség. Az lenne a jó, ha már öt éve folyna a mérnökképzés, mert akkor ott tartana, ahol kellene - fogalmazott.
Úgy tűnik tehát, hogy a bölcsészképzés megszűnik a vasi megyeszékhelyen, az egyetem kapujára azonban - a korábbi híresztelésekkel ellentétben - nem kerül ki a zárva feliratú tábla.
Az azonban könnyen elképzelhető, hogy a jövőben már nem a Nyugat - magyarországi Egyetem tagintézménye leszünk. A cégek kérése az volt, hogy önálló karként működjön a mérnökképzés. Az ügyben Hende Csaba, Szombathely országgyűlési képviselőjének segítségét is kértük, aki szerint történelmi jelentőségű lehetőség kapujában állunk - fogalmazott az alpolgármester. Megvan tehát a gazdasági akart és a politikai támogatás is - mondta Molnár Miklós a Szombathelyi Televízió csütörtök esti adásában.
A mérnökképzés legelőbb 2014-ben, de reálisan 2015-ben indulhat el Szombathelyen.